24pin güç kablosu PSU'ya tam oturmuyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 24 pin güç kablosuyla anakartın bağlantısını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim fakat aynı kablonun bir diğer ucunu PSU'ya bağlamaya çalışırken alttaki resimlerde gördüğünüz üzere bir boşluk kalıyor. Normalde yakın çevrede bilgisayar tamir eden bir yerlere verip bu sorunu halletmeyi tercih ederdim fakat malum COVID-19 yüzünden bilgisayarı dışarıya çıkarmak istemiyorum. 🙂

Kablo

Yeterince güç uyguladığıma ve hatta biraz sağ sol yaparak elimden geldiğince takmaya çalıştım fakat bundan daha ileriye götüremedim kabloyu bir türlü. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Olduğu gibi bırakayım mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam oturmaması, tam oturmadığı anlamına gelmez. Belki gitmesi gerektiği kadar gitmiştir? Bilgisayar açılıyor mu? Sorun varmı? Önemli olan bunlar.. Görsellik sonra =) Bu arada fotoğrafı açılmadı, konuya yükleseydiniz keşke.

Benimde ekran kartının 2 pini bana tam oturmamış gibi geliyor ama çatır çatır çalışıyor. Düzeltmeyi unutuyorum sadece kötü duruyor.

Kabloyu itelerken mandali yukari kaldirmayi denediniz mi? Eger dogru takiyorsaniz mandalin centikli kisima oturmasi lazim.
Hocam denemez miyim solak olduğumdan belki sağ elimle yeterince güç uygulayamıyorum diye düşünerek 3 saattir ara ara gücümü toplayıp tekrar deniyorum. 🙂

Tam oturmaması, tam oturmadığı anlamına gelmez. Belki gitmesi gerektiği kadar gitmiştir? Bilgisayar açılıyor mu? Sorun varmı? Önemli olan bunlar.. Görsellik sonra =) Bu arada fotoğrafı açılmadı, konuya yükleseydiniz keşke.

Daha sonra kısa devre yapmasından çekiniyorum, bilgisayarı açmayı henüz denemedim. bDHnmeM.jpgratOKSP.jpg
Sizin için şöyle ekleyeyim.

Hocam denemez miyim solak olduğumdan belki sağ elimle yeterince güç uygulayamıyorum diye düşünerek 3 saattir ara ara gücümü toplayıp tekrar deniyorum. 🙂

Daha sonra kısa devre yapmasından çekiniyorum, bilgisayarı açmayı henüz denemedim. Eki Görüntüle 604882Eki Görüntüle 604884
Sizin için şöyle ekleyeyim.
Ters takma ihtimaliniz var mı?(Daha doğrusu ters takma diye bir ihtimal var mı?) Anakarta taktığınız tarafı buraya takmayı deneyin.

Geri
Yukarı