25.000 - 30.000 TL komple set sistem önerisi

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F İşlemci / XFX Speedster SWFT 309 RX 6700 Core RX-67XLKWFDV 160 BitGDDR6 10 GB Ekran Kartı / ASRock A620M-HDV/M.2+ 6400mhz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5 Anakart / Team T-Force Vulcan Black 16GB (2x8GB) 5600Mhz CL40 DDR5 Gaming Ram / AGI 512 GB NVMe M.2 SSD 3500MB Okuma / 3100MB Yazma
Merhaba arkadaşlar,

Kuzenim için başlıkta yazdığım bütçe içerisinde kasa, monitör, mouse, kulaklık önerilerinizi bekliyoruz.

Hikaye tabanlı oyunlar (Assassin's Creed, Witcher 3, RDR 2 vs), LoL ve çoğunlukla strateji oyunları oynayacak.

Öneri ve desteklerinizi bekliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Kuzenim için başlıkta yazdığım bütçe içerisinde kasa, monitör, mouse, kulaklık önerilerinizi bekliyoruz.

Hikaye tabanlı oyunlar (Assassin's Creed, Witcher 3, RDR 2 vs), LoL ve çoğunlukla strateji oyunları oynayacak.

Öneri ve desteklerinizi bekliyoruz.
O fiyatlara yapılan bilgisayar oynar mı, oynar. Ama Witcher 3 ve RDR2 için fps düşük olur. Ekonomik seriden olan bir ekran kartını birazcık daha yüksek tutsak bu sefer de işlemci ve ram için yeterli para kalmaz. Darboğaz olur.
Ryzen 5 5600X işlemci
RX 6650 XT ekran kartı
3600 MHz CL16 RAM
B450 anakart ile
ile bir sistem kurulabilir.
Haydi biraz nostaljik olsun diye;
Ekran kartını RX 580 / 1660 Super / 1070 vs yapalım
İşlemciyi R5 2600 alalım (Sıfır bulması aşırı derecede zor olacak. O yüzden 2600 olmayabilir)
İşlemcinin desteği çok kısıtlı diye RAMleri xmp 3000 MHZ yapalım . (Hyperx mesela)..
Ya da kısaca;
O fiyatlara PC toplamasın. Zaten herşey dövize endeksli. İlla bir yerden kısılacak. Performans daha da düşük olacak. (Ya soğutamayacak, ya değerleri yetmeyecek)
Kasa
Ana kart
İşlemci ve soğutucu
RAM
HDD/SSD/m.2 ..
Power supply
Monitör
vs derken ben geri çekiliyorum. Diğer yorumlara bakalım.

O fiyatlara yapılan bilgisayar oynar mı, oynar. Ama Witcher 3 ve RDR2 için fps düşük olur. Ekonomik seriden olan bir ekran kartını birazcık daha yüksek tutsak bu sefer de işlemci ve ram için yeterli para kalmaz. Darboğaz olur.
Ryzen 5 5600X işlemci
RX 6650 XT ekran kartı
3600 MHz CL16 RAM
B450 anakart ile
ile bir sistem kurulabilir.
Haydi biraz nostaljik olsun diye;
Ekran kartını RX 580 / 1660 Super / 1070 vs yapalım
İşlemciyi R5 2600 alalım (Sıfır bulması aşırı derecede zor olacak. O yüzden 2600 olmayabilir)
İşlemcinin desteği çok kısıtlı diye RAMleri xmp 3000 MHZ yapalım . (Hyperx mesela)..
Ya da kısaca;
O fiyatlara PC toplamasın. Zaten herşey dövize endeksli. İlla bir yerden kısılacak. Performans daha da düşük olacak. (Ya soğutamayacak, ya değerleri yetmeyecek)
Kasa
Ana kart
İşlemci ve soğutucu
RAM
HDD/SSD/m.2 ..
Power supply
Monitör
vs derken ben geri çekiliyorum. Diğer yorumlara bakalım.
Merhabalar, konuda bir düzeltme yapmam lazım. Kasa için bütçe maksimum 30 bin TL.

Yanlış bilgilendirme için özür dilerim

Bütçenizi 1 2k daha zorlayabilirseniz Şöyle bir sistem var. DDR5 platformunda ise Şöyle bir sistem mevcut özelleştirmeleri size kalmış.
Ddr5 sistem uzun ömürlü olur daha mantıklı geliyor bana.

Bu sistem nasıldır fiyatı çok çok makul göründü gözüme

Ddr5 sistem uzun ömürlü olur daha mantıklı geliyor bana.

Bu sistem nasıldır fiyatı çok çok makul göründü gözüme
15k olarak görünüyor galiba ekran kartı stoğu bittiği için ekran kartı seçili değil şuan o sistemde.

Bu sistem 1k daha uygun fiyatlı ve ddr5 platformu

15k olarak görünüyor galiba ekran kartı stoğu bittiği için ekran kartı seçili değil şuan o sistemde.

Bu sistem 1k daha uygun fiyatlı ve ddr5 platformu
Şimdi her şey yerli yerine oturdu teşekkür ederim.

Ekli sistem iyi midir ?

Son düzenleme:
Şimdi her şey yerli yerine oturdu teşekkür ederim.

Ekli sistem iyi midir ?
Bütçeniz varsa 4060ti li attığım son sistem daha iyi olacaktır yok derseniz de sizin attığınız gamsız sistem olabilir

Bütçeniz varsa 4060ti li attığım son sistem daha iyi olacaktır yok derseniz de sizin attığınız gamsız sistem olabilir
Hocam taksitli alışveriş yapacak, vade farkları falan hesaba katmak zorundayız. 40 k, monitör + Kasa için ayırdığımız bütçe. Kendime aldığım AOC 23.8" 165 hz monitör ile birlikte aldığımızda 6 ayda hesap 38-39 bin TL ye geliyor. İşlemci soğutucusu ve ek ssd de alınması gerekiyor ama bunlar bir adım sonra

İşlemci soğutucu 2. Plan ssd de 3. Planda olsun stok soğutucu bir süre götürür sonrasında ag400 hava soğutucu öneriyor çoğu insan o işlemciye yeterli oluyormuş ek ssd hızı ve kalitesi iyi bir ssd her türlü bulunur maksat depolama zaten . Monitör ve kasayı aradan çıkartın yeter

Geri
Yukarı