25.000-30.000 TL monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
25000-30000

XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6800 XT Core RX-68XTALFD9 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı - incehesap.com
2 tane de oyun hediyesi var.

Monitörü daha uyguna satan firmalar var lakin bilmediğim için güvenemedim. Panel olarak Samsung, sRGB oranı %80. 300 cd/m² parlaklığı mevcut. Ghosting oranını bilmiyorum. Normalde pek önereceğim marka değil lakin bu ürünü alınabilir. Diğer monitörlere baktığımda bu ürün F/P olarak gözüme çarptı diyebilirim.

Toplam: 30600 TL.
hocam şuan satın almak için oturdum 31886 yapıyor.

Hocam bu hazır sistem mi hangi sitede link var mı acaba
tükenmiş hocam maalesef.

2K' da oyun oynamak için sistem topladığınızı düşündüm. 5600X gayet yeterli gelecek. Bence 5700X daha çok render alanında kullanacaklar için mantıklı bir seçim olur, sizin için gereksiz olduğunu düşünüyorum. 6800 XT ekran kartı sizin için daha anlamlı. Kalan diğer parçalar bahsettiğiniz toplama sistemden daha kaliteli. Sizi uzun süre üzmeyecek donanımlar diyebilirim. Size fazlasıyla yetecek kaliteli bir sistemin daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Bu arada yanlış anlaşılmak istemem. 5700X de oyunlarda performanslı bir işlemci ama 5600X yeterliyse oradan kısıp diğer donanımları daha kaliteli almak mantıklı diye düşünüyorum.
teşekkürler tüm bilgiler için.

Son düzenleme:
Dün fiyatların toplamı yazdığım gibiydi. İsterseniz bakabilirim tekrardan.
Hocam aşırı büyük rakamlar çıkıyor günden güne sanırım 7900xtx çıkınca avrupadan akrabama getirteceğim yaza 17000tl edecek bir kart olmazı için gerisini şimdilik toplayıp 570 minvalinde bir kartın ikinci eli ile idare edeceğim. Mantıklı olur mu? Düşünceniz nedir?

Mantıklı olabilir lakin 570 seviyesindeki kartlar size 2K' da güzel bir deneyim sunamaz. İdare ederim diyorsanız veya 1080p' de takılırım diyorsanız daha mantıklı diyebilirim.

Dün fiyatların toplamı yazdığım gibiydi. İsterseniz bakabilirim tekrardan.

Mantıklı olabilir lakin 570 seviyesindeki kartlar size 2K'da güzel bir deneyim sunamaz. İdare ederim diyorsanız veya 1080P'de takılırım diyorsanız daha mantıklı diyebilirim.

Evet evet planım da o tam olarak.

Vatan Bilgisayar'dan aşağıdaki özelliklerde bir bilgisayar satın aldım ileride ekran kartını güncellemek düşüncesiyle. Aynı durumu yaşayanlara fikir vermek amacıyla, 13.799TL tutan hazır sistem;
ASUS GeForce Dual 3060 Ti,
Intel 12400F.
Prime H610M-K D4,
G.Skill 16 GB 3200MHz RAM(8x2),
512 GB M.2 SSD.
Ve Xigmatek bir kasa.
Herkese çok teşekkür ederim fikirleri için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı