25.000₺ sistem tavsiyesi

Bütçe
25000

Quasim0do

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bilgisayar ve bileşenleri hususunda zerre kadar bilgiye sahip değilim.
Ufak kardeşimin doğum günü vesilesiyle ona bir sürpriz yapmak için sistem arayışına girdim.
Kendisinin hali hazırda tam detaylarına vakıf olmamakla birlikte “b450m s2h, ryzen 5 3600, 1050ti, 1 tb ssd ve 16gb ram”e sahip bilgisayarı var.
Zannediyorum ki en sık oynadığı oyunda; cs go ve fifa.
Yukarıda bahsi geçen tutarla yeniden sistem kurmalı mıyım, veyahut sağlam bir upgrade ile var olan bilgisayarını adam edebilir miyim?
Tüm önerilerinize açığım, şimdiden vakit ayırıp cevap verenlere teşekkür ederim.

(kendisi itopya ve incehesap gibi yerlerden hazır sistem 4060ti ekran kartlı bilgisayarlara heves ediyor)

Merhabalar,

Bilgisayar ve bileşenleri hususunda zerre kadar bilgiye sahip değilim.
Ufak kardeşimin doğum günü vesilesiyle ona bir sürpriz yapmak için sistem arayışına girdim.
Kendisinin hali hazırda tam detaylarına vakıf olmamakla birlikte “b450m s2h, ryzen 5 3600, 1050ti, 1 tb ssd ve 16gb ram”e sahip bilgisayarı var.
Zannediyorum ki en sık oynadığı oyunda; cs go ve fifa.
Yukarıda bahsi geçen tutarla yeniden sistem kurmalı mıyım, veyahut sağlam bir upgrade ile var olan bilgisayarını adam edebilir miyim?
Tüm önerilerinize açığım, şimdiden vakit ayırıp cevap verenlere teşekkür ederim.

(kendisi itopya ve incehesap gibi yerlerden hazır sistem 4060ti ekran kartlı bilgisayarlara heves ediyor)
R5 5600 ve yanına RTX 4060ti veya 4070 gibi bir kart yakışır

peki mevcut olan anakart r5 5600x veyahut 5700x destekler mi?
ısınma vs sorunlar yaşar mıyım?
gönlümden 5700x ve 4060ti, 4070 geçiyor, entegre edebilir miyim?
şartlar el verirse bütçeyi biraz daha yukarı çekebilirim.

peki mevcut olan anakart r5 5600x veyahut 5700x destekler mi?
ısınma vs sorunlar yaşar mıyım?
gönlümden 5700x ve 4060ti, 4070 geçiyor, entegre edebilir miyim?
şartlar el verirse bütçeyi biraz daha yukarı çekebilirim.
BIOS güncellemesi ile destekler. Fakat Ryzen 7 5700x tavsiye etmem gereksiz para harcamak olur. R5 5600 ile R5 5600x arasında da fiyat farkına değecek bir performans artışı yok. 4060Ti da 8GB VRAM den dolayı tavsiye etmiyorum.

Geri
Yukarı