25.000 TL bilgisayar toplama tavsiyesi

Asus sistemin fiyatı düşük değil doğru. Bafırın sistemini gördüm fiyatı oldukça uygun bence.
6700 XT, 3070 Ti kadar iyi değil ama ensesinde diyebiliriz. Aralarında çok fark yok. Sistemdeki anakart sizin istediğiniz gibi değil sadece. Dilerseniz anakartı değiştirebilirsiniz ne de olsa fiyatı çok daha iyi ve içindeki anakartı da ikinci elden satabilirsiniz.
RayTracing özelliği ve DLSS devreye girdiği zaman nvidia ekran kartlarının büyük fark sağladığını düşünüyorum fakat bu özellikleri ne kadar sık kullanacağımı bilmiyorum. DLSS 3.0 özelliğinin 3000 serisine gelmeyeceğini düşündüğüm zaman moral bozucu oluyor ve aralarında 7k fiyat farkı söz konusu. Amd tarafında DLSS benzeri donanımsal yerine yazılımsal olarak sunması gibi şeyler kafamı karıştırıyor. Ne yapmam gerektiğinden emin olamıyorum 🤔

RayTracing özelliği ve DLSS devreye girdiği zaman nvidia ekran kartlarının büyük fark sağladığını düşünüyorum fakat bu özellikleri ne kadar sık kullanacağımı bilmiyorum. DLSS 3.0 özelliğinin 3000 serisine gelmeyeceğini düşündüğüm zaman moral bozucu oluyor ve aralarında 7k fiyat farkı söz konusu. Amd tarafında DLSS benzeri donanımsal yerine yazılımsal olarak sunması gibi şeyler kafamı karıştırıyor. Ne yapmam gerektiğinden emin olamıyorum 🤔
DLSS teknolojisi evet güzel ama RTX 2060 sahibiyim ve mesela Warzone'da balanced modda deneyeyim dedim, bence görüntüyü bayağı bozuyor. Yani FSR 2.0 en az DLSS kadar performanslı ve gün geçtikçe destek verdiği oyun sayısı artıyor. Ayrıca ray tracing RX 6700 XT ekran kartında da mevcut. RTX için DLSS hakkında yaptığım yorumun benzerini yapabilirim. Öyle aman allahım ne kadar güzel falan demiyorsunuz yani şahsen ben pek etkilenmedim hatta fark etmedim bile RayTracing'in açık olduğunu.

Kasayı Lian Li yap, işlemciyi 12700F yap diyecektim ancak bütçenizi 1K aşıyor.

Bunu alana kadar ilk atılan sistemi alabilir. Ondaki anakart çok güzel ve çift SSD slota sahip.

DLSS teknolojisi evet güzel ama RTX 2060 sahibiyim ve mesela Warzone'da balanced modda deneyeyim dedim, bence görüntüyü bayağı bozuyor. Yani FSR 2.0 en az DLSS kadar performanslı ve gün geçtikçe destek verdiği oyun sayısı artıyor. Ayrıca ray tracing RX 6700 XT ekran kartında da mevcut. RTX için DLSS hakkında yaptığım yorumun benzerini yapabilirim. Öyle aman allahım ne kadar güzel falan demiyorsunuz yani şahsen ben pek etkilenmedim hatta fark etmedim bile RayTracing'in açık olduğunu.

Bunu alana kadar ilk atılan sistemi alabilir. Ondaki anakart çok güzel ve çift SSD slota sahip.
Birkaç araştırma yaptım ve gözümü 6800xt ekran kartına diktim fakat o da stok problemi yaşıyor sanırım.
Benim de aklımda ilk atılan sistem kaldı çünkü her bileşen oldukça kaliteli seçilmiş. Sanırım yarın sistem için firmayı arayıp stok durumu sorgulayacağım.

@Mert Celil Kalmuk önerim bu sistemdir. Atılan diğer sistemlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Dilerseniz anakartı Asus Tuf Gaming B500M Plus olarak değişebilirsiniz. Veya Ram'leri Pny seçebilirsiniz.
Önerdiğim sistemin linki
Bu da güzel bir sistem fakat gerekli değişimleri yapınca 26k bandına çıkıyor. 3k daha ucuza %4-5 az fps alan ilk sistemi sanırım tercih ederim.

Geri
Yukarı