25.000 TL R5 2600 GTX 1660 Ti sisteme yükseltme önerisi

TheBlein

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İş Sağlığı ve Güvenliği
Merhaba. QP STRIX - R5 2600 / 16 GB / 480 GB SSD / GTX 1660 Ti OC 6 GB kasa

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistemi almıştım QP Bilişim'den. @Recep Baltaş'ın videosunu izleyip almaya karar vermiştim 2019 yılında. Fakat şu anda sistemi aynı anakart üzerinden yükseltmek istiyorum. 25.000 TL bir bütçem var. Eğer anakartı da değiştir derseniz önerilere açığım.

Merhaba. qp STRIX - R5 2600 / 16 GB / 480 GB SSD / GTX 1660 Ti OC 6 GB kasa

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistemi almıştım QP Bilişim'den. @Recep Baltaş'ın videosunu izleyip almaya karar vermiştim 2019 yılında. Fakat şu anda sistemi aynı anakart üzerinden yükseltmek istiyorum. 25.000 TL bir bütçem var. Eğer anakartı da değiştir derseniz önerilere açığım.

Büyük ihtimalle alacağınız ekran kartı işlemciye ve PSU'ya yetersiz kalacaktır anakartta çok iyi değil giriş seviye B450 anakart B550'ye geçmek daha iyi olabilir.

Büyük ihtimalle alacağınız ekran kartı işlemciye ve PSU'ya yetersiz kalacaktır anakartta çok iyi değil giriş seviye B450 anakart B550'ye geçmek daha iyi olabilir.

Peki hocam AM5 anakart öneriniz var mı? Kasa Corsair Spec-06 bir de ATX kart ile Micro anakartın farkı nedir? ATX almam daha mı iyi olur?

Peki hocam AM5 anakart öneriniz var mı? Kasa Corsair SPEC-06 bir de ATX kart ile Micro anakartın farkı nedir? ATX almam daha mı iyi olur?

25000 TL bütçede AM5 geçilmez, onun yerine bütçenizi ekran kartına harcayarak kullanın ve AM4 ilerleyin, son kullanıcı değilseniz aradaki fiyat farkına değecek kadar peformans sunmuyor.

Hocam sistemi 2. elden satın 7K falan tutar yüksek ihtimal. Sonra 32K'ya sistem alın veya toplayın.

O bütçe varken bu sistemi sat yeni sisteme geç kesinlikle. Sistemini 7-8k civarına satabilirsin. Bu parçaları öneririm.

O bütçe varken bu sistemi sat yeni sisteme geç kesinlikle. Sistemini 7-8k civarına satabilirsin. Bu parçaları öneririm.

Anakart?

Sıfır sistem toplamak en mantıklısı direk komple kasayı da anakartıda değişin.
Kasa iyi değil mi hocam?

Pardon anakart varmış😅 peki ben bu markaların çoğunu bilmiyorum güvenilir midir? Bir de RAM zaten 16 GB anakart ta 4400 MHz desteği var. Değişiyorsam 6400 MHz anakart ve 32 GB RAM almam daha iyi olmaz mı? Ayrıca Ryzen 5 5600 ile 2600 arasında çok fark var mı?

Geri
Yukarı