25.000 TL sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
25000

ShadyEternia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum. Bir arkadaşım için bilgisayar toplayacağız şimdilik seçtiğimiz parçaları aşağıya ekliyorum. Bilgili arkadaşlar tavsiyeler verebilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

GPU: Gigabyte RTX 3060 Ti vısıon OC 8G.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
Anakart: MSI B550-A Pro AMD AM4 DDR4 ATX.
RAM: Corsair Vengeance RGB RT 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16.
SSD: Kingston 1 TB KC2500 SKC2500M8/1000G M.2 PCI-Express 3.0
Sıvı soğutma: Thermaltake TH240 ARGB CL-W286-PL12SW-a
Kasa: Belirsiz.

Merhaba, uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum. Bir arkadaşım için bilgisayar toplayacağız şimdilik seçtiğimiz parçaları aşağıya ekliyorum. Bilgili arkadaşlar tavsiyeler verebilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

GPU: Gigabyte RTX 3060 Ti vısıon OC 8g.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
Anakart: MSI B550-A Pro AMD AM4 DDR4 ATX.
RAM: Corsair Vengeance RGB RT 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16.
SSD: Kingston 1 TB KC2500 SKC2500M8/1000G M.2 PCI-Express 3.0
Sıvı soğutma: Thermaltake TH240 ARGB CL-W286-PL12SW-a
Kasa: Belirsiz.

Şu sistemede bir bakmanızı öneririm hocam.

Şu sistemede bir bakmanızı öneririm hocam.

Bu sistemde oldukça iyiymiş. Benim paylaştığım sisteme göre işlemciden biraz verip ekran kartından alıyoruz gibi görünüyor ama fiyatı gayet iyi. Bu sistemdeki SSD'yi 1TB yapıp güç kaynağını da 650 yerine 750W yaparsam ideal olur gibi geldi. Sizce işlemcinin stok fanı yeterli olur mu yoksa bir sıvı soğutucu şart mı?

Bu sistemde oldukça iyiymiş. Benim paylaştığım sisteme göre işlemciden biraz verip ekran kartından alıyoruz gibi görünüyor ama fiyatı gayet iyi. Bu sistemdeki SSD'yi 1TB yapıp güç kaynağını da 650 yerine 750W yaparsam ideal olur gibi geldi. Sizce işlemcinin stok fanı yeterli olur mu yoksa bir sıvı soğutucu şart mı?
Hocam o bütçeye 6900XT toplanır.

Stok fan uzun sürede yeterli olmaz. Yaz da geldiği için 3-4 derece daha sıcak çalışır. Sıvı soğutucu yerine hava soğutmada yeterli olur.

Hocam o bütçeye 6900XT toplanır.

Hocam ekran kartı 3070 Ti bile arkadaşım için çok yeterli olacak. O yüzden ekran kartını alabileceğimiz en iyi seviyeye getirip diğer bileşenlerin kalitesinden feragat etmek pek mantıklı gelmiyor. Ayrıca 25000 bütçenin tamamını kullanmamız şart değil 25 bin üst limitimiz. Ama daha mantıklı bir sistem tavsiyeniz varsa bileşenlerle birlikte belirtebilirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı