25.000 TL sistem toplama

Peki başka önerin ne olur yani AMD sistem mi dizmemiz gerekiyor. Oda korkutuyor beni o kadar para vermişken AMD kartlarda oluşan o sistem hatalarıyla uğraşmak istemiyorum bir de RTX kartlarda RTX özelliğide çok iyi.

AMD isterseniz şöyle bir şey var ROG kartlarda hata olacağını pek sanmıyorum.
12400F liside var.

Tamamda o hatayı aldığında çözemedin diyelim garantiye gönderemiyor musun?

Çözümü kolay.

Gönderirsin knk sıkıntı yok :D kararını ver öneride bulunuruz. Acele etmene gerek yok araştır düşün.
Ahahahah biraz komik oldu ürünü iade etmeye çalışan tüketici gibi :D Valla kanka çok kararsız kalıyorum şimdi bir yanda Nvida Yazılım tarafı güçlü bir marka var bir yanda Saf güç var hangisini tercih etmem gerektiğini bilmedim için senin düşüncelerini almak istiyorum. FSR 3.0 acaba 6000 serisi kartlara destek verecek mi orası da kafam da soru işareti. Bir yandan da paranla rezil olmak var gidiceksin 25 bin tl vericeksin 3070ti iler ki zamanlar da VRAM sorunu yaşamak var yani. İşlemci olarakta intel mi amd mi onuda karar veremiyorum aralarında iyi fiyat farkı var intel daha pahalı o fiyat farkına değer mi oda soru işareti

AMD isterseniz şöyle bir şey var ROG kartlarda hata olacağını pek sanmıyorum.
12400F liside var.

Çözümü kolay.
Sizin de fikrinizi alayım 3070 ti tercih ederdiniz 6800 kartı mı

Ahahahah biraz komik oldu ürünü iade etmeye çalışan tüketici gibi :D Valla kanka çok kararsız kalıyorum şimdi bir yanda Nvida Yazılım tarafı güçlü bir marka var bir yanda Saf güç var hangisini tercih etmem gerektiğini bilmedim için senin düşüncelerini almak istiyorum. FSR 3.0 acaba 6000 serisi kartlara destek verecek mi orası da kafam da soru işareti. Bir yandan da paranla rezil olmak var gidiceksin 25 bin tl vericeksin 3070ti iler ki zamanlar da VRAM sorunu yaşamak var yani. İşlemci olarakta intel mi amd mi onuda karar veremiyorum aralarında iyi fiyat farkı var intel daha pahalı o fiyat farkına değer mi oda soru işareti

Sizin de fikrinizi alayım 3070 ti tercih ederdiniz 6800 kartı mı
İşlemcide Ryzen yeterli hem oyun hem iş içinde uygun. Dediğim gibi 6800 3070Tİ dan daha güçlü bi kart VRAM etkenide cabası. Ama sen bir yandanda hata almaktan korkuyorum diyorsun bende kullanıyorum 6700XT sıfır hata baska ne denilir bilemiyorum :D

İşlemcide Ryzen yeterli hem oyun hem iş içinde uygun. Dediğim gibi 6800 3070Tİ dan daha güçlü bi kart VRAM etkenide cabası. Ama sen bir yandanda hata almaktan korkuyorum diyorsun bende kullanıyorum 6700XT sıfır hata baska ne denilir bilemiyorum :D
Kanka peki piyasadan biraz uzak kaldım yanlış bildim şeyleri düzeltmek isterim iki sorum var
1- Rx 6800 de oyundaki Rtx özelliğini kullanamıyor muyum
2- 25 bin TL 6900 xt sistem bulamaz mıyım

Ahahahah biraz komik oldu ürünü iade etmeye çalışan tüketici gibi :D vallahi kanka çok kararsız kalıyorum şimdi bir yanda NVIDIA yazılım tarafı güçlü bir marka var bir yanda saf güç var hangisini tercih etmem gerektiğini bilmedim için senin düşüncelerini almak istiyorum. FSR 3.0 acaba 6000 serisi kartlara destek verecek mi orası da kafam da soru işareti. Bir yandan da paranla rezil olmak var gidiceksin 25 bin TL vereceksin 3070 Ti iler ki zamanlar da VRAM sorunu yaşamak var yani. İşlemci olarak da Intel mi AMD mi onu da karar veremiyorum aralarında iyi fiyat farkı var Intel daha pahalı o fiyat farkına değer mi oda soru işareti.

Sizin de fikrinizi alayım 3070 Ti tercih ederdiniz 6800 kartı mı?

FSR teknolojisi ekran kartındaki bir donanıma bakmadığından FSR3.0 6000 serisi içinde kullanılabilecektir.
İşlemci de 12400F oyun için daha iyi ama fiyat farkına değer mi bilmem bence işlemci seçimi yerine anakart seçin hangi anakrtın ne gibi özellikleri var hangisi ileride yükseltim yapmaya daha uygun gibi.
2K kullanacaksanız bence 3070 Ti almayın özellikle iş içinse 8 GB VRAM'in sıkıntılı olacağını düşünüyorum ama 1080p için alınabilir.
Üstelik 6800'lü sistemde ROG kart var sıcaklık değerleri gibi bir sürü değeriniz çok iyi olacaktır.
Benim düşüncelerim bu yönde.

FSR teknolojisi ekran kartındaki bir donanıma bakmadığından FSR3.0 6000 serisi içinde kullanılabilecektir.
İşlemci de 12400F oyun için daha iyi ama fiyat farkına değer mi bilmem bence işlemci seçimi yerine anakart seçin hangi anakrtın ne gibi özellikleri var hangisi ileride yükseltim yapmaya daha uygun gibi.
2K kullanacaksanız bence 3070 Ti almayın özellikle iş içinse 8 GB VRAM'in sıkıntılı olacağını düşünüyorum ama 1080p için alınabilir.
Üstelik 6800'lü sistemde ROG kart var sıcaklık değerleri gibi bir sürü değeriniz çok iyi olacaktır.
Benim düşüncelerim bu yönde.
Öncelikle bu şekilde anlattığın için çok teşekkür ederim. Bir kaç sorum olucak
1- Rx 6800 modelin hem intel modeli vardı hem amd modeli vardı siz hangisini tercih ederdiniz
2- Anakartta tercihiniz ne olurdu

Öncelikle bu şekilde anlattığın için çok teşekkür ederim. Birkaç sorum olacak.
1- RX 6800 modelin hem Intel modeli vardı hem AMD modeli vardı siz hangisini tercih ederdiniz.
2- anakartta tercihiniz ne olurdu.

Ben olsam bütçem olduğu için AMD'li sistemin anakartını ROG yaparak alırdım çünkü diğerinde VRAM soğutması yok Intel olanın anakartında 2 tane RAM slotu var ileride yükseltme açısından iyi olması için bence TUF yapılması gerekiyor ve 22500 TL tutyor AMD'yi ROG yapınca da aynı fiyata geliyor.

Ben olsam bütçem olduğu için AMD'li sistemin anakartını ROG yaparak alırdım çünkü diğerinde VRAM soğutması yok Intel olanın anakartında 2 tane RAM slotu var ileride yükseltme açısından iyi olması için bence TUF yapılması gerekiyor ve 22500 TL tutyor AMD'yi ROG yapınca da aynı fiyata geliyor.
Peki tercihin Amd mi olur du İntel mi Anakartı Rog yaptığımız da

Geri
Yukarı