25.000 TL yazılım ve tasarım için laptop önerisi

Bütçe
25000
Amaç sadece yazılım ve tasarımsa M2 işlemcili Air'lere baksın, tam bir kadın bilgisayarı.

Evet eğer Pro modelinin ağırlığı fazla geldi ise Air daha tercih edilebilir.

Yalnız bir noktada yanılıyorsunuz. Pro'da mevcut olan fan sayesinde bilgisayar örneğin: Render alırken veya sanallaştırma uygulamalarını kullanırken kendini kısmıyor. Air'lerde pasif soğutma yetersiz kalıyor. Tasarlayan mühendis bence boşuna Pro'yu tasarlamadı. Bir Pro kullanıcısı olarak söylüyorum kilo ve para farkına değer.

Arkadaşlar belirtmedim benim hatam Mac istemiyor. :D

Geçenlerde makine bölümü okuyan arkadaşıma Lenovo Gaming idepad 3 Ryzen 7 5800H ve RTX3060 modelini almasını tavsiye ettim kendisi çok memnun. Bu modeli diğer modellerden ayıran kısım: Ekranının 165Hz ve %100sRGB olmasıydı. Tasarım için renk doğruluğu çok önemli buna dikkat edin.

Yalnız bir noktada yanılıyorsunuz. Pro'da mevcut olan fan sayesinde bilgisayar örneğin: Render alırken veya sanallaştırma uygulamalarını kullanırken kendini kısmıyor. Air'lerde pasif soğutma yetersiz kalıyor. Tasarlayan mühendis bence boşuna Pro'yu tasarlamadı. Bir Pro kullanıcısı olarak söylüyorum kilo ve para farkına değer.

Geçenlerde makine bölümü okuyan arkadaşıma Lenovo Gaming idepad 3 Ryzen 7 5800H ve RTX3060 modelini almasını tavsiye ettim kendisi çok memnun. Bu modeli diğer modellerden ayıran kısım: Ekranının 165Hz ve %100sRGB olmasıydı. Tasarım için renk doğruluğu çok önemli buna dikkat edin.

Evet soğutma yetersiz kalabilir ama satın alacak şahıs hafif olmasını istiyorsa onu önermekten başka ne yapabilirim?

En fazla muadillerine göre 2-3 derece fazladır ve ayrıca o performansa değer. Isındığına dair bir kanıt sunar mısınız?
Şöyle söyleyeyim Intel 45W ile AMD'nin 80W 'ta verdiği performansı veriyor bu da kanıt:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Neredeyse iki katı fazla enerji çekiyor ve doğal olarak ısınıyor. Yine de güzel bir bilgisayar içi dolu dolu.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim Intel 45W ile AMD'nin 80W'ta verdiği performansı veriyor bu da kanıt:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Neredeyse iki katı fazla enerji çekiyor ve doğal olarak ısınıyor. Yine de güzel bir bilgisayar içi dolu dolu.

Hocam bu bütçede ki en iyisi bu yine de, Omen alanlar ısındığını pek söylemiyor. Ben değerlerini izledim ve sorun gözükmüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı