25.000 TL'ye kadar üniversite için laptop önerisi

Yüksek grafik beklentim yok demişsin ama laptopu aldıktan sonra atıyorum 6 ay sonra sıkılırsın ve istemeye başlarsın ve yeni nesil oyunları oynamak istersin. Bundan dolayı geleceğe yönelik bakarsak asla 3050’ye bulaşma.
3050’li laptoplar 4 GB VRAM içeriyor. Bu değer o kadar az bir değer ki, oyun oynarken o laptopu duvara çalıp paramparça etmenizi sağlar. Gelişmiş oyunların hepsinde VRAM sorunu yaşarsınız. Oyunu size zehir eder.
Teşekkürler tavsiyeniz için.

HP Victus Gaming alabilirsin. Fiyatı tam 25.000 TL bir oyuncu laptopa göre soğutması da gayet iyi oyun için kullanmasan da üzmez seni işlemcisi ve özellikle 3060 ekran kartıyla taşır seni alan önemli diyorsan da 1TB SSD yeterli olacaktır sanırım.
AMD Ryzen 7-5800H
16GB RAM
1TB SSD
RTX3060 6GB
144Hz Ekran Yenileme
Hocam malum ekran sallanması sorunu yüzünden HP Victus'tan soğudum biraz. Düşünmüyorum maalesef.

Hocam malum ekran sallanması sorunu yüzünden HP Victus'tan soğudum biraz. Düşünmüyorum maalesef.

Hocam bende Acer Nitro var şimdi arkadaşların dediklerini bilemiyorum BF5 oynuyorum mesela 0 sıkıntı akici ayarlara dokunmadim bakmadim bile hiç bilmiyorum ama dediğim laptop zaten bütçe altı kalıyor benzer şekilde sadece birkaç üst modelini alabilirsiniz isterseniz haporloru dandik bir tık onun dışında gayet güzel Acer Nitro haporlorde ayarlaniyor aslında ama ben pek beceremedim o işi onun dışında iyi gibi hani o kronik sorunlu bir şeyi yok.

Hocam bende Acer Nitro var şimdi arkadaşların dediklerini bilemiyorum BF5 oynuyorum mesela 0 sıkıntı akici ayarlara dokunmadim bakmadim bile hiç bilmiyorum ama dediğim laptop zaten bütçe altı kalıyor benzer şekilde sadece birkaç üst modelini alabilirsiniz isterseniz haporloru dandik bir tık onun dışında gayet güzel Acer Nitro haporlorde ayarlaniyor aslında ama ben pek beceremedim o işi onun dışında iyi gibi hani o kronik sorunlu bir şeyi yok.

Cihaz bu bendeki öbür özelliklerini kiyaslamak isteyen olursa.

3050 tercih etmeyin. Özellikle laptoplarda performansı hayli düşük. Bir de 4 GB VRAM yetersiz gelecektir.

3060 veya 4050 bakabilirsiniz.

Hocam bende de Victus var ama o kadar dert değil kapağı açarken hissediyorum sadece ama tabii alıcı gözle gidip görmenizde fayda var.

Bütçenizi biraz aşsa da, seçeceğiniz bölüm için tavsiye edilebilecek en iyi dizüstü bilgisayar MacBook Air bence. Steam üzerinden bir çok oyunu kurabilir ve oynayabilirsiniz. Grafik takıntınız yoksa, memnun edecektir. Ve emin olun, bu fiyata bu kalitede başka bir ürün yok!

Hocam neden 3050lerden uzak durun dediniz? Meraktan soruyorum sadece işimi görür gibi geldiler de. Teşekkürler öneriniz için.
RTX 3050 güçlü bir kart. Bu sitede boş yapan çok var.

3050’li laptoplar 4 GB VRAM içeriyor. Bu değer o kadar az bir değer ki, oyun oynarken o laptopu duvara çalıp paramparça etmenizi sağlar. Gelişmiş oyunların hepsinde VRAM sorunu yaşarsınız. Oyunu size zehir eder.
Sanarsınız atom parçalayacaksınız. Bende Acer Aspire 7 RTX 3050 kartlı model var. Her oyunu çatır çutur oynuyorum.

Bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum. Hem okul boyunca beni idare edebilecek hem de arada oyun oynayabileceğim bir laptop bakıyorum. Oynadığım oyunlarda yüksek grafik beklentim yok mediumda yaklaşık 60 FPS oynatması yeterli. Bütçem 20-25k arası ancak aşağıya bıraktığım modeller işimi görürse onları almayı düşünüyorum. Benim için daha mantıklı olduğunu düşündüğünüz modeller varsa bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hocam üniversite için ve okuduğunuz bölümüde göz önünde bulundurursak eğer MacBook tercih etmeniz daha mantıklı geliyor.

Geri
Yukarı