25.000 TL'ye Laptop Önerisi

Bütçe
25000

SquWave

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Okul ve iş (Visual Studio - VS Code vb.) İçin kullanılacak. Ekran kartına gerek yok. Çünkü hiç oyun oynanmayacak. Maksimum bütçe 25.000 TL. Baktığım kadarıyla tercihen Intel işlemci, 16 GB RAM ve 500-512 GB SSD olsun istiyorum. Kendi baktığım birkaç bilgisayar var ama gözümden kaçan veya öne çıkan bir var mıdır diye tavsiye almak istiyorum.

Ekran kartı işlemciyi destekler. Ekran kartı gerek yok diye bir şey yok çünkü ekran kartı olmadan görüntü alamazsın ekran kartsız dediğin işlemcilerde grafik kartı bulunur.
Bunu öneririm:https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-58-intel-core-i5-12500h-16-gb-512-gb-ssd-rtx-3050ti-4-gb-freedos-15-6-fhd-ips-tasinabilir-bilgisayar-nh-qfley-002-pm-HBC00003VNHC4?magaza=BOZDAN Teknoloji
Grafik kartı bulunan işlemciler zaten işimi göreceği için içerisinde harici grafik kartı bulunan bir bilgisayara para vermek mantıklı gelmiyor, fazladan para veriyor gibi hissediyorum. Naçizane öneriniz için teşekkür ederim.

Screenshot_1.png

Son haliyle böyle bir tablo var elimde. Bu tablo üzerinden fikir verebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Grafik kartı bulunan işlemciler zaten işimi göreceği için içerisinde harici grafik kartı bulunan bir bilgisayara para vermek mantıklı gelmiyor, fazladan para veriyor gibi hissediyorum. Naçizane öneriniz için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1957998

Son haliyle böyle bir tablo var elimde. Bu tablo üzerinden fikir verebilirseniz sevinirim.

O yüzden değil. Mantıken alacağın işlemci en az 2 kat daha güçlü olması gerekiyor ekran kartlı bir modelin işlemcisine göre. Ama benim attığımla senin attığının arasında işlemcilerde sadece %3 fark var. üstüne bir de ekran hertz farkı var.

Eki Görüntüle 1958059

Benim attığım asus da iyidir, oled ekran, 600 nit parlaklık filan. Onun dışında Huawei'yi seç. Ekran büyüklüğü hangisini istiyorsun bak. Tavsiyem genel olarak huawei, lenovo, asus, dell, vs. Tavsiye etmediklerim; Monster, HP, Casper, Acer (Swift hariç), vs.

Benim attığım asus da iyidir, oled ekran, 600 nit parlaklık filan. Onun dışında Huawei'yi seç. Ekran büyüklüğü hangisini istiyorsun bak. Tavsiyem genel olarak huawei, lenovo, asus, dell, vs. Tavsiye etmediklerim; Monster, HP, Casper, Acer (Swift hariç), vs.
Attığınızdaki tek sıkıntı 8gb RAM olması. Özelliklerine göre benim listedekilerden pahalı oluyor. Bir de mümkünse tavsiye etmediklerinizin nedenlerini paylaşabilirseniz sevinirim. Son olarak numpad olmasını istediğim için 15.6 altı bakmıyorum. D14'ü 14inc olduğu için sildim, yanlış not etmişim.

AMD CPU bulunan bilgisayarlara da bakmalı mıyım? Şuana kadar bakmama sebebim genel olarak AMD CPU'lar daha fazla ısınır dendiği için.

Son düzenleme:
Yoo, ben sıkıntı çekmedim hiç. Çoğunlukla prizde kullanacaksan hiç sıkıntı yok. Onun dışında işlemciden işlemciye değişiyor ama intel genel olarak daha az güç tüketir

Yoo, ben sıkıntı çekmedim hiç. Çoğunlukla prizde kullanacaksan hiç sıkıntı yok. Onun dışında işlemciden işlemciye değişiyor ama intel genel olarak daha az güç tüketir
Çoğunlukla prizde kullanmam diye tahmin ediyorum. Tavsiye etmediğiniz markaların nedenlerini paylaşabilirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı