25.000 TL'ye oyun için laptop vs masaüstü sistem

Her türlü laptop.
Masaüstü diyenler çok eskide kalmışlar. Mobil işlemciler çok güçlendi. Ayrıca günümüzde mobilite çok önemli. Okulu var, işi var veya seyahati var. Her daim yanınızda bir güçlü canavar bilgisayar oluyor.
Masaüstü ancak ortaokul çocukları için veya render makinelari gibi sabit ofis işleri için iyidir.

Her türlü laptop.
Masaüstü diyenler çok eskide kalmışlar. Mobil işlemciler çok güçlendi. Ayrıca günümüzde mobilite çok önemli. Okulu var, işi var veya seyahati var. Her daim yanınızda bir güçlü canavar bilgisayar oluyor.
Masaüstü ancak ortaokul çocukları için veya render makinelari gibi sabit ofis işleri için iyidir.

Laptop küçük ekran masaüstü kadar eğlenceli gelmiyor laptop kullanıyorum ve özellikle Ryzen işlemcili laptoplar yanıyor bence sen ileride kalmıssın masaüstü diyenlere gülücük atıp saçma bir öneri yapmışsın.
Her türlü laptop.

Laptop kullanıp zaten tam randıman alamıyorum bir Control indirdim çöp grafikler makine vuuuuu diye çıkıyor oyunun sesi duyulmuyor laptoplar hala oyun oynayacak makineye ulaşamamışlardır günlük işler ve sunum okul gibi işler için iyidir.

Laptop küçük ekran masaüstü kadar eğlenceli gelmiyor laptop kullanıyorum ve özellikle Ryzen işlemcili laptoplar yanıyor bence sen ileride kalmıssın masaüstü diyenlere gülücük atıp saçma bir öneri yapmışsın.

Aksine yeni nesil Ryzen işlemciler çok serin çalışıyor Intel'e nazaran. Sen çok eskide kalmışsın :)

Laptopum 2020 de çıkmış bir model 1 senenin çok eski olduğunu zannetmiyorum saçmalamayı kes.

10. nesil işlemciler 14nm ve 90+ çalışıyor 11. nesil işlemciler 10nm ve 80 85 derece çalışıyor teknoloji her geçen gün gelişiyor 2020 şu ana göre eski sayılır.
Aksine yeni nesil Ryzen işlemciler çok serin çalışıyor Intel'e nazaran. Sen çok eskide kalmışsın :)

Intel'in 11. nesil işlemcileri Ryzen'lardan bir tık daha serin çalışıyor diye biliyorum hocam ama yinede haklısınız laptop ısınıyor alınmaz devri bitti bitecek.

Laptop kullanıp zaten tam randıman alamıyorum bir Control indirdim çöp grafikler makine vuuuuu diye çıkıyor oyunun sesi duyulmuyor laptoplar hala oyun oynayacak makineye ulaşamamışlardır günlük işler ve sunum okul gibi işler için iyidir.

Küçük ekran konusuna katılıyorum fakat Control optimizasyonu iyi olmayan bir oyun ayrıca kullandığınız cihaz nedir acaba belirtir misiniz 5 6 bin liralık cihazla o oyunu çalıştırmak var 10 12K'lık cihazla var. Ryzen yanıyor demen de senin 2010 civarında kaldığını gösteriyor insanlardan duyduğunuzu ortaya sallamak yerine araştırın öyle konuşun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı