25.000 TL'ye RTX 3070 Ti sistem tavsiyesi

Bütçe
25000
@playersk8 ne kadar kolay değil mi belirli bir paranın üstüne 4K daha eklemeyi söylemek. Kimse düşünmüyor karşısındaki kişinin ekonomik durumu ne? Belki bu bütçeye çıkabilmek için zaten kendisini yeterince zorladı. Mesela bende iPhone 13 istiyorum hazır almışken üstüne 6K daha koyayım 13 Pro alayım dışarıda gökten para yağıyor zaten.

@EmrehanGulec sizin sorununuza gelecek olursak. Parçalar ARGB veya DRGB olursa ışıklarını istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Yani neden bu şekilde parçalar bulmakta zorluk çektiniz anlamadım. RAM ve ekran kartı gibi parçaların RGB'lerini genelde program üzerinden ayarlayabiliyorsunuz zaten. Ayrıca Corsair RAM'ler ASUS tarafında Aura Sync ile uyumlu zaten kendi sitesinde belirtilmiş gözünüzden kaçmış olabilir.

Eğer parçaları tek tek yavaş yavaş toplayacaksanız indirimde 3070 Ti yakalamaya çalışabilirsiniz. En kötü ihtimalle yurt dışı fırsatları konu başlığından denk gelip yurt dışından çok daha ucuza getirtebilirsiniz. İncehesap'ta Gaming gecesi gibi indirimlerde bazen denk gelebiliyor oradan alabilirsiniz fakat sınırlı stok olduğu için pusuda beklemeniz lazım. Şu anda benim tam olarak yaptığım şey o bekliyorum ve indirim kovalıyorum. Anakart ve PSU hazır bile. Ayrıca 240Hz monitöre para vermek gereksiz bana kalırsa 144Hz yeterli olur.

Ekstradan Arctis Pro Wireless için bu kadar para vermezdim sizin yerinizde olsam. İdare edecek bir kulaklık alıp daha sonra durumunuz el verince iyi bir kulaklığa geçebilirsiniz. Bunun yarı fiyatına bile çok güzel çok kaliteli kulaklıklar bulabilirsiniz ve fazladan 1.500 lira sisteminizi daha iyi toplamanızı sağlar. Örnek vermek gerekirse şu anda Arctis 5 kulaklığımı değiştireceğim üst düzey kablosuz bir kulaklık istiyorum ve bütçem el veriyor olmasına rağmen Arctis Pro Wireless modelinin yüzüne bile bakmadım.

PSU barındıran kasa modellerine nedense sıcak bakmıyorum. İçinden çıkan PSU'lar bence o kadar da kaliteli değil. Thermaltake view 27 model bir kasam var kendi PSU'su ile geliyor. Tabii ki ben alalı uzun bir zaman geçti bundan kaynaklı olma ihtimalide mevcut fakat şu anda muhtemelen PSU kaynaklı bir sorun yaşıyorum ve hiç hoşuma gitmiyor.

@356280 veya @messinicocugu hocalarım bence size uygun fiyatlı bir sistem toplayabilir veya varsa hazırı öneride bulunabilir diye düşünüyorum.
orada "ben olsam öyle yapardım" diye yazmıştım aslında. En altta da "Eğer çıkamazsan da 3060ti veya 3070 sistem toplardım senin yerinde olsam. O bütçe farkını da öyle kapatırdım." yazıp bitirmişim. Sen daha neyin duyarını kasıyorsun ki burada? Arkadaşa yardım etmeye çalışıyorum, eğer verebilirse onu, veremezse de bunu alsın diyorum kalkıp ne kadar kolay değil mi vs vs diyorsun. Üslubunu düzeltmeni rica ediyorum.

Geri
Yukarı