25.000TL iş bilgisayar önerisi

Ex Boss

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta bu bütçeyle arkadaşımıza Apple M1 28.000₺ fiyatına almıştık, çok beğendik. Ancak şu anda bu bütçeyle bir arkadaşımıza Windows cihaz almamız gerekiyor. Apple istemiyor maalesef. Monster Huma kasasını beğenmiyor alınabilecek en F/P ürün olarak bu ürünü gördük bunu da istemiyor. Okul işlerinde (Excel, AutoCAD) çok az kullanılacak. Ekran kartı olmasına gerek yok. Sarjı orta dereceli önem veriyor. Genel amaç borsa takip işlemlerinde ve yazılımda değerlendirecektir. Aklımda Huawei modelleri var. Sizce alınabilecek en fiyat/performans açısından hangi modeller tercih edilebilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Fiyatta biraz esneme yapabiliriz.

Son düzenleme:
İhtiyacınıza uygun herhangi bir Dell Vostro...
Vostro , Dell'in işletmeler için ürettiği bir seridir. İş bilgisayarı kategorisinde geçtiği için ev bilgisayarı kategorisinde olan PC lere göre daha kaliteli malzemelerle sağlam olacak şekilde üretilir. Örneğin USB girişleri kolay gevşemez vsvs

Geçen hafta bu bütçeyle arkadaşımıza Apple M1 28.000₺ fiyatına almıştık, çok beğendik. Ancak şu anda bu bütçeyle bir arkadaşımıza Windows cihaz almamız gerekiyor. Apple istemiyor maalesef. Monster Huma kasasını beğenmiyor alınabilecek en F/P ürün olarak bu ürünü gördük bunu da istemiyor. Okul işlerinde (Excel, AutoCAD) çok az kullanılacak. Ekran kartı olmasına gerek yok. Sarjı orta dereceli önem veriyor. Genel amaç borsa takip işlemlerinde ve yazılımda değerlendirecektir. Aklımda Huawei modelleri var. Sizce alınabilecek en fiyat/performans açısından hangi modeller tercih edilebilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Fiyatta biraz esneme yapabiliriz.

13. Nesil bir işlemci olsa daha makul gibi geldi.

İhtiyacınıza uygun herhangi bir Dell Vostro...
Vostro , Dell'in işletmeler için ürettiği bir seridir. İş bilgisayarı kategorisinde geçtiği için ev bilgisayarı kategorisinde olan PC lere göre daha kaliteli malzemelerle sağlam olacak şekilde üretilir. Örneğin USB girişleri kolay gevşemez vsvs
Değerlendireceğim hocam.

İşlemcisi iyiymiş bakıyorum.

Hocam f/p olarak iyi midir?

Bu iki modellerden hangisi daha mantıklıdır. Aralarında tek fark 512 GB ve 1 TB olması mıdır?

@Artoria Pendragon
Son attığım iki model arasında kaldım. Sizce hangisini almak mantıklıdır. Ekran ışıklandırma tipleri değişik galiba. Hiç bilgim yok.

Bir de şu model var.

Son düzenleme:
Sizce hangisi almak mantıklı?
İsteğinize kalmış. D14 2023'ü bizzat denedim, çok hoş bir cihazdı, premium hissiyatını alıyordunuz. Ama mesela D15 güzel değildi. D16'yı deneyemedim maalesef ama D14 kadar güzel olduğunu düşünüyorum, onunla aynı segmentte. Benim tavsiyem imkanınız varsa bir teknoloji mağazasına gidip bizzat deneyin, görün, karar verin, içiniz rahat eder. D14'ün ekran boyutunu küçük bulursunuz D16 alırsınız mesela. D14 özelikle daha hafif ve taşınabilir olmasıyla öne çıkıyor, nispeten zarif bir cihaz.

Bu modeli almayı düşünüyorum. İşimi gayet görür bence. Ancak üstüne 3-5 daha koyup F/P ürünü de alabilirim ve bulamadım. Ek olarak bu işlemci 1240p olarak geçiyor tam anlayamadım.

26k olan cihazda UHD grapichs ancak bu cihazda XE teknolojisi kullanıyor. Bu cihazları kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar var mı. 26k olan cihaz i5 13. nesil elbette daha iyidir ama 4k fiyat için değer mi? 1240p olan cihazın ekranı daha iyi gibi geldi. Boyut sorunum yok 14 ve 15 inch olabilir.

Intel Iris Xe, UHD'den daha güçlü bir dahili grafik ünitesi.

Intel P serisi yeni bir seri.

Passmark testlerine göre i5-1240p ile i5-13420h arasında bariz bir performans farkı görünmüyor.

Geri
Yukarı