25.000TL Laptop Önerisi

Bütçe
25000
@frkn03 burada sorun sende ama, karşındakinin durumunu bilmeden 25K'ya şu da yapılır demek doğru değil. Herkeste 25K'nın karşılığı aynı değil. :)

@Gregorz Brzecz. MSI servis konusunda çok iyi. Cihaz sorun çıkardığı taktirde rahatlıkla iade edersin. Bence güzel cihaz.
Teşekkür ettim hocam o halde, kullandıktan sonra görüşümü paylaşırım.

@frkn03 burada sorun sende ama, karşındakinin durumunu bilmeden 25K'ya şu da yapılır demek doğru değil. Herkeste 25K'nın karşılığı aynı değil. :)

Fakire bir tekme de sen vur. Ne yapalım hocam, çocukluğumdan beri fakirdim. Fakirlikten canım çıktı. Ne bileyim ben milletin 25k pc ye verecek kadar zengin olduğunu.
Teşekkür ettim hocam o halde, kullandıktan sonra görüşümü paylaşırım.

Hocam benim için bir kere okşa o pc yi aldığında.

@frkn03 ben o paylaştığın araca da sahip değilim, hatta ehliyetim dahi yok. Yalnız değilsin. :) Demek istediğim herkesi kendin gibi düşünme, karşındaki 100 bin TL'lik PC istiyorsa, yardımcı olmak niyetindeysen o fiyat aralığında en iyi cihazı önermen doğru olan demek istiyorum.

Günlük hayatta bunu yapmana engel hiçbir şey yok, burada da konu dışı bölümü var. Teknoloji forumunda her şeyin bu kadar pahalı olduğu ülkede, bu tutarları sıkça görmen mümkün. :)

Baya güzel bir cihaz almışsın aslında. Pil ve taşınabilirlik konusunda özellikle iyi bir cihaz. Panel renk kalitesi de iyi. Ekran kartı RTX 3060'ın biraz önünde, 3070'in gerisinde.

Daha yüksek performans sunan ama daha kısa pil ömrü ve biraz daha ağır olan şu cihaz var:
Hocam nacizane bir sorum olacak bu işlerden pek anlamam amacım bilgi edinmek.

Bu laptoplarda markalar ekran kartlarının güç değerlerini sanırım sınırlandırıyor bu güç değeri kaç watt olmalı? Linkteki cihazın yanlış hatırlamıyorsam 130watt idi bu deger iyi mi?

Hocam nacizane bir sorum olacak bu işlerden pek anlamam amacım bilgi edinmek.

Bu laptoplarda markalar ekran kartlarının güç değerlerini sanırım sınırlandırıyor bu güç değeri kaç watt olmalı? Linkteki cihazın yanlış hatırlamıyorsam 130watt idi bu deger iyi mi?
140W 3070 var onda fakat malzeme kalitesi pek iyi değil Legion’un eğer Pro modelini almıyorsan. RAM’ler kötü, WiFi kartı kötü, fan kontrolcüsü yok, 100 dereceleri gören işlemci sıcaklığıyla karşılaşman mümkün, ölü piksel çıkarsa servis bakmıyor vs. vs. Bunları da düşünmelisin.
Alabilirsen Omen 17 bakmanı öneririm.

140W 3070 var onda fakat malzeme kalitesi pek iyi değil Legion’un eğer Pro modelini almıyorsan. RAM’ler kötü, WiFi kartı kötü, fan kontrolcüsü yok, 100 dereceleri gören işlemci sıcaklığıyla karşılaşman mümkün, ölü piksel çıkarsa servis bakmıyor vs. vs. Bunları da düşünmelisin.
Alabilirsen Omen 17 bakmanı öneririm.
Gerçekten bu kadar sorunu var mı? Ben de laptoplara bakınıyorum da 20k civarı bir şeyler almayı düşünüyordum acaba legion mu alsam biraz bütceyi arttırıp diyordum da içime bir kurt düştü. Aynı zamanda GIGABYTE AERO 15 buna bir yandan bakıyordum var mı bir fikriniz 20k civarında?

Geri
Yukarı