25-26 bin TL iş laptopu önerisi

Gorkem461

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. En fazla 25-26k bütçem var (6 ay taksit ile birlikte) bir laptop almak istiyorum. Kodlama, AutoCAD ve gündelik kullanım için alacağım. MacBook Air M.2 şu an 26.500 zorlarsam alabilirim ama sanırım onda C# yazmak biraz sıkıntı ve Unity'ye meraklıyım sanırım onu da çalıştıramıyor ve SSD okuma yazma oranları çok düşük ama batarya süresi ekran ve malzeme kalitesi çok güzel.

ASUS ve HP başka modellerde buldum (linkler en altta) HP teknik özellik olarak iyi ama ekran paneli %45 NTSC araştırdığım kadarı ile pek iyi değil ve malzeme kalitesi de iyi durmuyor.
ASUS'un da RAM özellikleri SSD özellikleri ve ekran özellikleri hakkında bilgi bulamadım.
Sizin öneriniz nedir bu fiyatlara daha iyi laptop var mıdır?(Gaming laptop önermeyin genelde çok ağır oluyorlar malzeme kaliteleri ve ekran kaliteleri çok da iyi olmuyor.) Bu işler için 3050 gibi bir kart yeterli olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

HP- https://www.hepsiburada.com/hp-vict...agaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail

ASUS- https://www.hepsiburada.com/asus-ro...r-p-HBCV000028VLQW?url_src=and-product-detail

Hocam sizin önce ihtiyaçlarınızı sıralamanız gerekiyor. İşin özü kodlama ise bu bir kıstas değil her bilgisayar ile işinizi çözersiniz. Tabi C# için en ideal platform Windows.

AutoCad diyorsanız güzel bir işlemciye ihtiyacınız olacak, eğer stand üzerinde bilgisayarınızı kullanabilirseniz sıcaklık sizin için bir mesele değil ise Intel alın, yoksa AMD 6000 serisinde her türlü daha verimli çalışıyor bu yüzden ısı problemi daha az, her yerde kullanmak istiyorsanız AMD alın.

Ekran panelini dert etmeniz ne kadar önemli bilemiyorum, eğer iş bilgisayarı bakıyorsanız zaten hiç bir panel sizi tatmin etmeyecektir ileride harici monitöre çıkmak kaçınılmaz. Ben şahsen AMD olmasından dolayı 6800HS'i seçerdim. 100+ TDP İşlemci ile evladım olsa yine uğraşmam hele ki taşınabilir platformda.

Hocam sizin önce ihtiyaçlarınızı sıralamanız gerekiyor. İşin özü kodlama ise bu bir kıstas değil her bilgisayar ile işinizi çözersiniz. Tabii C# için en ideal platform Windows.

AutoCAD diyorsanız güzel bir işlemciye ihtiyacınız olacak, eğer stant üzerinde bilgisayarınızı kullanabilirseniz sıcaklık sizin için bir mesele değil ise Intel alın, yoksa AMD 6000 serisinde her türlü daha verimli çalışıyor bu yüzden ısı problemi daha az, her yerde kullanmak istiyorsanız AMD alın.

Ekran panelini dert etmeniz ne kadar önemli bilemiyorum, eğer iş bilgisayarı bakıyorsanız zaten hiçbir panel sizi tatmin etmeyecektir ileride harici monitöre çıkmak kaçınılmaz. Ben şahsen AMD olmasından dolayı 6800HS'i seçerdim. 100+ TDP işlemci ile evladım olsa yine uğraşmam hele ki taşınabilir platformda.

Masaüstü bilgisayarım var harici monitör almama gerek yok ama haftada 7 gün çalışıyorum eve gitmem 22.00 buluyor bu sebepten aldığım bilgisayarın ekran kalitesi biraz iyi olursa dışarıda bir şeyler izlerken daha zevkli olsun.C# mevzusundan Apple elendi o halde HP de ekranından dolayı eledim ASUS hakkında ne düşünüyorsunuz parasına değer mi?

Masaüstü bilgisayarım var harici monitör almama gerek yok ama haftada 7 gün çalışıyorum eve gitmem 22.00 buluyor bu sebepten aldığım bilgisayarın ekran kalitesi biraz iyi olursa dışarıda bir şeyler izlerken daha zevkli olsun.C# mevzusundan Apple elendi o halde HP de ekranından dolayı eledim ASUS hakkında ne düşünüyorsunuz parasına değer mi?
Yurtdışında yaşıyorum Türkiye'nin de ne halde olduğundan çok haberim yok o yüzden fiyat konusunda yorum yapamayacağım ama güzel bir bilgisayar gibi duruyor yani 120 Hz 13.4 ekranı var akıcı ama küçük, küçük olması da taşınabilirliğini artırır. Ben 17.3 kullanıyorum adaptör ile beraber 5KG taşıyorum sırtımda bazen zulüm gibi geliyor.

Sözün özü sırf 12. Nesil belası ile uğraşmamak için Direkt Asus alırdım, zaten şu an kullandığım bilgisayarı da AMD versiyonu gelene kadar satın almamıştım, ertelemiştim 6900HX geldi sonra aldım.

Yurt dışında yaşıyorum Türkiye'nin de ne halde olduğundan çok haberim yok o yüzden fiyat konusunda yorum yapamayacağım ama güzel bir bilgisayar gibi duruyor yani 120 Hz 13.4 ekranı var akıcı ama küçük, küçük olması da taşınabilirliğini artırır. Ben 17.3 kullanıyorum adaptör ile beraber 5kg taşıyorum sırtımda bazen zulüm gibi geliyor.

Sözün özü sırf 12. nesil belası ile uğraşmamak için direkt ASUS alırdım, zaten şu an kullandığım bilgisayarı da AMD versiyonu gelene kadar satın almamıştım, ertelemiştim 6900hx geldi sonra aldım.

Intel'i şarj tüketiminden dolayı mı önermiyorsunuz?

Intel'i şarj tüketiminden dolayı mı önermiyorsunuz?
Şarj tüketimi - Sıcaklık - Düşük Transistör Mimarisi - Verimsizlik. Ev arkadaşımda 12700H - bende 6900HX işlemcili aynı bilgisayar var. Aralarında ki fark bariz görülüyor. Daha iyisi gelene kadar Intel tercih edilecek bir işlemci değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı