25-26 bin TL laptop önerisi

Bütçe
27000

eserber18

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, sık olarak catia, SolidWorks, Photoshop türevleri gibi programları kullanabileceğim ara sıra da bunalınca oyun oynayabileceğim bir bilgisayar arıyorum. Aklımda çevremden gördüğüm Monster Tulpar v25.1.2 vardı fakat forumu biraz inceledikten sonra tereddütte kaldım. Biraz sıkıntılar mevcut sanırım. Çok fazla bu konularda bilgim olmamasıyla birlikte Tulpar hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce alınır mı? Maksimum 26 veya 27 bin TL bandına çıkabilirim, uzun vadede kullanabilirsem iyi olur. Sizin önerileriniz neler acaba, indirime gireceğini düşünmediğim için beklemek mantıklı değil sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
3070 olarak bu var:

Wi-Fi Card olarak iyi de çıkabilir kötü de. RAM'leri kötü aynı şekilde değişime ihtiyacı olacaktır tabii iyi de çıkabilir. Bu tür parçalar değişebildiği için böyle olabiliyor. Siz alırken kötüyü baz alın. RAM yüzünden performansta %10 geriye gidiyor fakat hala bu bütçenin en güçlüsü.

3070 olarak bu var:

Legion'ı bugün canlı bir şekilde inceledim. Aslında fiyat ve özellikler olarak gayet makul ama kasa tasarımı konusunda ısınamadım o yüzden karar veremiyorum.
Yazdığınız Monster modeli gayet güzel. Ben SolidWorks ve AutoCAD kullanıyorum RX 570'li masaüstü bilgisayarımda hiç sorun yaşamıyorum. Siz RTX 3060 ile güzel render alırsınız.
Bende ilk bakışta aradığımı buldum diyordum ama Monster için çok şikayet olduğunu görünce başka markalara yönelmeye başladım.

Son düzenleme:
Legion'ı bugün canlı bir şekilde inceledim. Aslında fiyat ve özellikler olarak gayet makul ama kasa tasarımı konusunda ısınamadım o yüzden karar veremiyorum.

Bende ilk bakışta aradığımı buldum diyordum ama Monster için çok şikayet olduğunu görünce başka markalara yönelmeye başladım.

O model güzeldir hocam MSI GP76 kasa var. Clevo kasa olan modeller sorunlu.

Yine forumda görmüştüm, başlıkta belirttiğim gibi benim çok bilgim yok ama i7 10750 için olumsuz tavsiyeler vardı. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu modeli ilk defa görüyorum çok iyi aslında ama marka veya ürün kalitesi olarak deneyiminiz var mı? Öneriniz için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı