25 - 30 bin TL arası render sistem tavsiyesi

Bütçe
25 - 30 Bin TL

MLDSGNN

Yoctopat
Daha fazla  
Yeni yıl ile fiyatların artacak olmasından dolayı, önemli parçaları satın alıp geri kalanını şimdilik fiyat performans dengesinde tutup ileride upgrade edilebilir olacak şekilde düşünerek (2×8 GB RAM yerine şimdilik 1x16 ileride 2x16 ya çevirebileceğim vb. gibi) sistem toplamak istiyorum. Sistemin yükseltilebilirliği ve uzun vadede parçalarının satılabilip yenilenebilirliği de benim için çok önemli. Bilgisayarı günün koşulları ve maddi imkanlarımız doğrultusunda güncel tutmaya çalışacağım.

Render bilgisayarı olacak, mümkün mertebe 25.000 TL - 30.000 TL arasında olacak. Kullanılacak programlar; 3DS Max, cinema4D, vray, corona renderer, rhinoceros, SolidWorks, Ansys, AutoCAD, Adobe programları.

CPU olarak Intel kullanmayı düşünüyorum, pinleri birkaç yılda bir değiştiği için hangi nesil hangi işlemciyi kullanmak en doğrusu olur, ben i7 13700 KF olarak düşündüm ama sizin fikrinizi almak isterim.

Ekran kartı olarak vray bencmarklarında dikkatimi çeken NVIDIA RTX 3060 Ti olabilir diye düşünüyorum.

Bu fiyat aralığında sizin önereceğiniz monitör dahil sistem önerilerine talibim, bu hafta içinde siparişlerini vereceğim, umarım yardımlarınızla maksimum verim alabileceğim bir sistem toparlayabilirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

İlginize çok teşekkür ederim.

Maalesef Intel konusunda ısrarcıyım, internet sitesindeki hazır sistemleri inceleyip istediğim değişiklikleri yaptığımda fiyat olarak biraz yüksek geldi, kendim toplasam daha yüksek özelliklere sahip olabilirim diye düşünüyorum.

İlginize çok teşekkür ederim.

Maalesef Intel konusunda ısrarcıyım, internet sitesindeki hazır sistemleri inceleyip istediğim değişiklikleri yaptığımda fiyat olarak biraz yüksek geldi, kendim toplasam daha yüksek özelliklere sahip olabilirim diye düşünüyorum.

Kendiniz toplamanız halinde böyle bir sistemi bu fiyata toplayamazsınız hocam istekleriniz biraz daha DDR5 yönünde üst seviyelerde ise bütçe arttırmanız gerekir.

İşin içine monitör de dahil edersen o bütçede renk doğruluğu yüksek bir ürün zor görünüyor. Renk konusu önemli ise oyuncu monitörleri senin işini görmez.

Kendiniz toplamanız halinde böyle bir sistemi bu fiyata toplayamazsınız hocam istekleriniz biraz daha DDR5 yönünde üst seviyelerde ise bütçe arttırmanız gerekir.

Ne seviyelerde olur peki? Küçük şeylerden feragat edebilirim ya da işlemci 13. nesil değil 12. nesil olabilir mesela, dediğim gibi benim için öncelikle önemli olan işlemci ve ekran kartı geri kalanı yükseltilebilir olması yeterli. Şu anda mevcut paramı 1 hafta sonra pul etmemek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum :(

İşin içine monitör de dahil edersen o bütçede renk doğruluğu yüksek bir ürün zor görünüyor. Renk konusu önemli ise oyuncu monitörleri senin işini görmez.

Merhaba, aslında monitörü sonra almak mantıklı olabilir. İçime sinen bir sistem toparladıktan sonra şimdilik idare edebilirim :)

Ne seviyelerde olur peki? Küçük şeylerden feragat edebilirim ya da işlemci 13. nesil değil 12. nesil olabilir mesela, dediğim gibi benim için öncelikle önemli olan işlemci ve ekran kartı geri kalanı yükseltilebilir olması yeterli. Şu anda mevcut paramı 1 hafta sonra pul etmemek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum :(

Monitör dahil olmasa aslında bir şeyler çıkartabiliriz ama monitör fiyata dahil olunca en mantıklısı benim attığım sistemi ve monitörü almanız olur diye düşünüyorum.

Monitör dahil olmasa aslında bir şeyler çıkartabiliriz ama monitör fiyata dahil olunca en mantıklısı benim attığım sistemi ve monitörü almanız olur diye düşünüyorum.

Patron çıldırdı, monitör dahil değil. Yeter ki fiyatlar uçmadan içime sinecek bir sistemim hazır olsun. Monitörü elim bollaşınca alırım yine :)

Yeni konular

Geri
Yukarı