25-30 bin TL laptop önerisi

Hem kendi söylüyor Casper almayın diye hemde gitmiş G770 almış amacın neydi ki ? Forumda gez bir kaç tane G770 konusunu benim bile berbat dediğime denk gelirsin ona rağmen G770 almışsın.
Aldığım zamanlar pek bilgili değildim bu konularda o yüzden onu aldım. Ayrıca Evkurdan almak zorundaydım ve düzgün olarak sadece bu vardı.

Aldığım zamanlar pek bilgili değildim bu konularda o yüzden onu aldım. Ayrıca Evkur'dan almak zorundaydım ve düzgün olarak sadece bu vardı.

ASUS laptopumu bende senin gibi aldım Evkur'dan ama zamanın çok ötesinde bir laptoptu daha çocuktum ve babam bana karne hediyesi diye aldı gerçektende başarılı bir çocuktum, GT 710M, i5 3.nesil 6 GB RAM, Asus X serisi hala çalışıyor 2013 yılında aldık ama Evkur'dan dolayı (senet taksitinden dolayı) kazıktı fiyatı. O çaresizlik nedir iyi biliyorum ve Evkur rezalet bir yer bizim oradaki şubesi yine lükstü Kütahya şubesine gittim hiç hoşuma gitmedi kısaca Evkur'dan hiçbir de ürün alınmaz sağlam ürününden bile hayır gelmiyor. Babamın PC'de Casper'dı ama kasalı o ve takımdı 2007 model falan monitörde klavye mouse dahil, monitör hala çalışıyor Casper 900W yani Casper'ın sanırım nadir güzel ürünlerinden biri. Kasayı da çok gez bozdum (babamdan çok ben kullandım zaten şu an içindeki parçaları çıkarıp APU sisteme takıldı). Her neyse karne hediyesi diye alınan laptop işte ilk kişisel bilgisayarım oldu laptop ve laptopun rahatlığını o kadar benimsemişimki 2021 yılında APU sistem topladım aşırı pişman oldum şimdi ise o dertten kurtuldum. Çok şükür ben Evkur'dan almadım dediğim gibi tamamen internetle uğraşmak istemeyişimden kaynaklı. Kargo şirketlerinin çoğunu sevmiyorum açıkçası Acer veya HP 16 almak içinde tek seçenek onlardı bende Casper aldım yani eskiye dönüş oldu. Tamamen kargo şirketleri ile benim aramda geçen bir sorun.😀

Kısaca Casper ile yaşadığım bir sorun daha olmadı inşallah olmazda. Sıcaklık konusunda değerlerin çöp olduğunun farkındayımda daha cpu'yu %100 kullanabileceğim bir oyun bulamadım benchmark harici o yüzden pek sorun etmedim.

Son düzenleme:
Bilmiyorum arkadaşımda var stant neden aldın diyorum oda sıcaklığa etkisi var demişti yani rahat nefes alıyor dedi bana PC. Uçak gibi ses çıkarmayan oyuncu laptopu mu var bir de oyunlarda üstelik 30K fiyata ? HP Omen laptopu vardı kuzenimin ben çocukken GTX'li bir kart vardı içinde aşırı kaliteli bir laptopu zaten ilk oyuncu Notebook'unu orada kullandım ve aşırı premium bir laptoptu sizin gibi ilk defa ben orada duyup şaşırmıştım aynı dediğiniz gibi 5000 RPM'lerde çalışıyordu uçak gibi oyunda astronoteer'dı kendi Steam hesabımı girmiştim açıkçası tecrübe etmeyen biri için şaşırtıcı olabilir ama o kadar kaliteli bir laptoptan bile çıkan ses beni şaşırtmıştı ona göre yine iyi geldi bana bunun sesi. Bir de benim laptopumunda değerleri 70 80 de geziyor aşırı zorlama sonucu 90 dereceleri bulması bir tek kötü. Eğer benchmarkta laptop 5000 rpmde çalışmazsa yanar zaten uçak gibi. 😅

Hayal dünyası mı ? Sen daha elindeki laptoptan burada ağlaşıyordun ne ara hayal dünyası deme hakkın doğdu acaba ? Hem kendi söylüyor Casper almayın diye hemde gitmiş G770 almış amacın neydi ki ? Forumda gez bir kaç tane G770 konusunu benim bile berbat dediğime denk gelirsin ona rağmen G770 almışsın. Ha memnun olana da denk geldim ama adamın beklentisi de ona göreymiş zaten şu an konuşman bile komik. Bende Casper alıp Asus TUF serisi performansı beklemiyordum mesela. 😀

Sizin gibi bir oyuncu bu laptopun o zaman sıcaklık değerlerini beğenmez gibi geldi bana. Benim performansımı ve FPS değerlerimi etkilemediği veya laptopa zarar vermediği sürece açıkçası sıcaklık değerinin pek anlamı olmuyor. Ha tabii bende isterim cpu max 80 dereceye sabitlensin fanlar 3000 rpm dönsün ama Acer nitro 16 bile 85 dereceleri buluyor diye biliyorum o konuda mesela.

Mesela bu laptop benim almak istediğim laptoplardandı. 94 dereceye normal demişler. 😀
Dediğim gibi amacım Acer'le Casper'ı karşılaştırmak değil ama daha önce çok fazla laptop kullanmış biriyim övünmek amaçlı söylemiyorum bunu. Acer'i ben kötü marka sanardım küçükken şimdi F/P modelleri çıkmış bayağı ama hala alacak olsam Asus tercih ederdim Acer değil.
Ben de Asus Tuf A15 4060 kullanıyorum hocam. Uçak gibi de değil açıkçası. Maximum 3000 rpmlere çıkıyor sıcaklık 75 civarında veya yeni Hp Victus modelleri çıktı, soğutmaları çok iyi. Saydığım modeller 32-35 civarı satılıyor. Gidip niye Excalibur alsın adam. 85 derece falan olabilir, normaldir. 90 üzeri sıkıntılı, elini koyduğunda ateş gibi olduğunu hissedersin, zararı var mı, sanmam. Nasıl olsa termal sensörlerle işlemciler de sıcaklığa karşı korunuyor artık. Excalibur'dan memnun olabilirsin sonuçta müşteri memnuniyeti esastır ama insanlara önermek biraz yanlış diye düşünüyorum.

Ben de ASUS TUF A15 4060 kullanıyorum hocam. Uçak gibi de değil açıkçası. Maximum 3000 RPM'lere çıkıyor sıcaklık 75 civarında veya yeni HP Victus modelleri çıktı, soğutmaları çok iyi. Saydığım modeller 32-35 civarı satılıyor. Gidip niye Excalibur alsın adam. 85 derece falan olabilir, normaldir. 90 üzeri sıkıntılı, elini koyduğunda ateş gibi olduğunu hissedersin, zararı var mı, sanmam. Nasıl olsa termal sensörlerle işlemciler de sıcaklığa karşı korunuyor artık. Excalibur'dan memnun olabilirsin sonuçta müşteri memnuniyeti esastır ama insanlara önermek biraz yanlış diye düşünüyorum.

Muhtemelen test yapsam senin laptopunu 90 dereceye yaklaştırırım ben. Sadece arkadaşım çok titiz muhtemelen bana benchmark yaptırmaz ama dediğim gibi aynısı sürekli konuştuğum arkadaşımda var "oyunlarda merak etme benim laptopta uçak moduna geçiyor" demişti senin için gidip ağır bir oyunda dinlerim çok fark olsa bence kendide söylerdi onun yanında kullanıyorum laptopu. Evlerimiz aşırı yakın. Gidip niye Excalibur alsın sorusunun cevabı şu 32K bütçesi olan arkadaşlar var RTX4060 almak istiyor ve alamıyor 4050 modeller oluyor geneli çünkü bir tek Casper var onu da almaya çekiniyorlar haliyle bence çekinilecek çok fazla kusurunu görmedim ben. Yani ben aldığımda zamlar daha gelmemişti mesela 4060'lı Acer Nitro 16 alabiliyordum veya HP Victus 16 ama dediğim gibi kargo şirketlerini sevmediğimden almadım bir de sınav haftamdı. Oda arkadaşım ise bana Amazon'dan kendi laptopunu önerdi HP Victus 16 RTX4060 oda ve fiyatı benim laptopla aynıydı. Kendisine ben bir düşüneceğim dedim onunki ile de karşılaştıracağım yakında onun laptopu da pek sessiz çalışmıyordu. Şöyle bir fark var sadece benim laptop 45 46 dereceyi bulur bulmaz 3000 RPM'ye alıyor kendisini ama sizin laptoplarda gördüğüm kadarıyla manuel ayarlama opsiyonunuzda olduğundan bayağı esniyor bu. Tabii ortam sıcak değilse zaten 40 derecelerde boşta takıldığından RPM 2700 RPM'lerde geziyor. Bir de mesela G770'te MUX özelliği yok ben MUX özelliğini GPU'dan hibrite aldığım zaman bu fan sesini boştayken çok daha az çalışmasını sağlayabiliyorum ama dediğim gibi biz fanları manuel ayarlayamıyoruz Turbo var sadece. G870'te MUX var ekstra.

Ben de Asus Tuf A15 4060 kullanıyorum hocam. Uçak gibi de değil açıkçası. Maximum 3000 rpmlere çıkıyor sıcaklık 75 civarında veya yeni Hp Victus modelleri çıktı, soğutmaları çok iyi. Saydığım modeller 32-35 civarı satılıyor.
Bu arada Asus ayrı bir seviye. Onu söylemeliyim çünkü hani diyorumya boşta 2700 rpmde diye Excalibur Asus 1000 veya daha altına bile düşüyor boşta işte orada çok fark var ama oyun oynuyoruz biz onla bana onunda sesi az gelmedi. Ekranlarda dikkatli gözlerin görebileceği farklar var. Ondan sonra onun RGB klavyesi daha güzel ama benim kasanın metal oluşunu kendiside beğendi zira onun laptop toz topluyor benimki toplamıyor mesela. 😅

Excalibur'u geçtim Acer ve Hp ile bile bir tutulmaması gereken bir model bence Asus TUF A15 o kadar güzel. HP victus 16 ile benim laptopumun ekran kalitesi arasında hiçbir fark göremedim ama Asus renkleri bir tık daha güzel veriyor tasarımcılar için ise büyük fark olur. Ayrıca HP'ye göre kesinlikle daha sessiz bir cihaz Asus. Dediğim gibi ben bir Asus aşığıyım ve HP ve Acer yerine Asus tercih ederim yoksa diğerleri umrumda da değil.

Ben de ASUS TUF A15 4060 kullanıyorum hocam. Uçak gibi de değil açıkçası. Maximum 3000 RPM'lere çıkıyor sıcaklık 75 civarında veya yeni HP Victus modelleri çıktı, soğutmaları çok iyi. Saydığım modeller 32-35 civarı satılıyor. Gidip niye Excalibur alsın adam. 85 derece falan olabilir, normaldir. 90 üzeri sıkıntılı, elini koyduğunda ateş gibi olduğunu hissedersin, zararı var mı, sanmam. Nasıl olsa termal sensörlerle işlemciler de sıcaklığa karşı korunuyor artık. Excalibur'dan memnun olabilirsin sonuçta müşteri memnuniyeti esastır ama insanlara önermek biraz yanlış diye düşünüyorum.

Ben 2 model arasında kaldım. İşte Teknosa'daydım Asus Tuf Gaming A15 7.Nesil Ryzen 7 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Tuf Gaming A15 7.Nesil Ryzen 7 Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Bu ASUS olduğu için çok canım çekti ama RTX4060 ağır bastı ondan Excalibur aldım.

Hem daha pahalı, hem 8 GB RAM hem 512 GB. Ha internetten almak isteyenler tabii daha iyisini bulur bu fiyata belki.

Siz 3D fire Strike benchmarkta kaç puan alıyorsunuz acaba merak ettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı