25-30 bin TL laptop önerisi

Bütçe
25.000-30.000

umuturkmenn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ocak ayı zamları gelmeden bir bilgisayar almak istiyorum. Bilgisayar mühendisliği okuyacağım. Beni hem okul işlerime kod yazmadır vs. götürecek hem de oyunlarda kastırmayacak 25-30k bandında bir bilgisayar istiyorum. 3 tane model arasında kaldım. Oyun bandında öyle fazla grafikli oyunları çok iyi FPS'lerde acsın hevesim yok. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

HP Victus - RTX 4050 Intel i5 13500H 16 GB RAM 512 GB SSD 28.000TL

Acer Nitro 5 - RTX3050 AMD Ryzen 5 6600H 16 GB RAM 512 GB SSD 24.300 TL.

HP Victus - RX6500M AMD Ryzen 5 5600H 16 GB RAM 512 GB SSD 23.000TL

Hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam benim deneyimlerime göre hp ile acer markalarını önermiyorum herşey sadece donanım olmadığı için markanın eskiliği ve sağlamlığıda önemli benim tavsiye ettiğim markalar şunlar; asus, msi, lenovo isterseniz 25-30 bin bandında 1 kaç tane laptop linki atabilirim.

Victus 4050 limitlerle dolu ekran ve kasa kalitesi giriş seviyesi.

Nitro 5 Fan sesi yüksektir rahatsız eder.

Victus RX6500M İşlemci eski model mobil AMD GPU'lara pek güvenilir değiller.

Bu cihazı alıp keyfine bak. 2023 yılının en iyi kasasına, soğutmasına ve paneline sahip. ( Kendi klasmanlarında). Kalan bütçenle de SSD ve RAM yükseltmesi yaparsın.

i5 13500 + RTX 4050 model tabi ki. İyi işlemci ve güncel ekran kartı her zaman favori.

hocam benim deneyimlerime göre hp ile acer markalarını önermiyorum herşey sadece donanım olmadığı için markanın eskiliği ve sağlamlığıda önemli benim tavsiye ettiğim markalar şunlar; asus, msi, lenovo isterseniz 25-30 bin bandında 1 kaç tane laptop linki atabilirim.
Ya ben asus ve msi de öyle ucuz seyler bulamadım istediklerimi karsılayan. Lenovonun da ofis bilgisayarlarında iyi olduğunu gördüm thinkpadler falan. Eğer sizin tavsiye edebileceğiniz varsa link alabilirim

Victus 4050 limitlerle dolu ekran ve kasa kalitesi giriş seviyesi.

Nitro 5 Fan sesi yüksektir rahatsız eder.

Victus RX6500M İşlemci eski model mobil AMD GPU'lara pek güvenilir değiller.

Bu cihazı alıp keyfine bak. 2023 yılının en iyi kasasına, soğutmasına ve paneline sahip. ( Kendi klasmanlarında). Kalan bütçenle de SSD ve RAM yükseltmesi yaparsın.

Garantiyi bozmamak için ram yükseltmesini garanti bitmeden yapamam ama ben seneye üniversiteye geçicem inşallah ve o zamana kadar bana 8gb ram yetmeyebilir. Arkadaşlarımda olanlar var ama victustan veya nitro5ten memnunum diyorlar.

Aynı fiyat bandında benzer F/P laptoplar için benim tercih sıralamam..
1-) Acer Nitro 16 ve var ise DELL
2-) HP Victus 16
3-) Acer Nitro 5
===> Lenovo nun yeri modele göre değişir.
===> Victus 15 'lerden sakının. ( Victus 16 lar iyi )
===> MSI ve ASUS' un alınabilir laptopları F/P anlamında nadiren listeye girer. Genelde pahalıdır.

RTX4060 - 32.000 TL

RTX4050 - 26.000 TL + 8GB RAM = 26.750 TL diyelim.

Garantiyi bozmamak için ram yükseltmesini garanti bitmeden yapamam
Ram veya SSD yükseltmek garantiyi kesinlikle bozmaz. ( Her marka için geçerli. )
Aslını sorarsanız zarara siz sebebiyet vermediğiniz sürece yaptığınız hiçbir işlem garantiyi bozmaz. Örnek : Ram yükseltmeye çalışırken hoparlörü delerseniz veya alt kapağın birtarafını kırarsanız doğal olarak o hoparlör ve kapak garanti kapsamına girmez.

Son düzenleme:
Marka yetkilisi ya da teknik servisi ile konuşmadan yükseltme yapmayınız. MSI servisi sorun çıkarıyor. Garanti kapsamından çıkabilir gibi tehditleri var. Her marka için geçerli değil söylediğiniz.
Ram veya SSD yükseltmek garantiyi kesinlikle bozmaz. ( Her marka için geçerli. )

Marka yetkilisi ya da teknik servisi ile konuşmadan yükseltme yapmayınız. MSI servisi sorun çıkarıyor. Garanti kapsamından çıkabilir gibi tehditleri var. Her marka için geçerli değil söylediğiniz.
KONU : İki yıllık yasal garanti.
1-) İstisnasız her marka için geçerli.
2-) Bu garantileri üreticiler vermiyor.
3-) Bu garantilerin hangi koşullarda kaybedileceğini de onlar belirlemiyor.
4-) Sorun çıkartmak isteyenler o laptopa eldivensiz dokunmasanız, steril odada kullansanız, kasada saklasanız bile sorun çıkartıyor. Açmasanız bile düşürmüşsünüz der, kullanıcı hatası der, der de der.

SONUÇ : Arıza sizin hatalı eyleminizden kaynaklanmadığı sürece hiçbiri garanti dışı kalmaz.
Mesela RAM eklediniz. Tuşlar bozuldu, hoparlör bozuldu, SSD bozuldu, ekran bozuldu.
Ram eklemişsiniz, garanti dışı kalmış cihaz Dİ-YE-MEZ-LER.

Bazı markalar iki yıldan fazla garanti vermişse, iki yılı aşan kısım için garanti koşullarını diledikleri gibi belirleyebilir.

===> Mevzuat Bilgi Sistemi GARANTİ BELGESİ YÖNETMELİĞİ

===> T.C. Ticaret Bakanlığı

Son düzenleme:
KONU : İki yıllık yasal garanti.
1-) İstisnasız her marka için geçerli.
2-) Bu garantileri üreticiler vermiyor.
3-) Bu garantilerin hangi koşullarda kaybedileceğini de onlar belirlemiyor.
4-) Sorun çıkartmak isteyenler o laptopa eldivensiz dokunmasanız, steril odada kullansanız, kasada saklasanız bile sorun çıkartıyor. Açmasanız bile düşürmüşsünüz der, kullanıcı hatası der, der de der.

SONUÇ : Arıza sizin hatalı eyleminizden kaynaklanmadığı sürece hiçbiri garanti dışı kalmaz.
Mesela RAM eklediniz. Tuşlar bozuldu, hoparlör bozuldu, SSD bozuldu, ekran bozuldu.
Ram eklemişsiniz, garanti dışı kalmış cihaz Dİ-YE-MEZ-LER.

Bazı markalar iki yıldan fazla garanti vermişse, iki yılı aşan kısım için garanti koşullarını diledikleri gibi belirleyebilir.

===> Mevzuat Bilgi Sistemi GARANTİ BELGESİ YÖNETMELİĞİ

===> T.C. Ticaret Bakanlığı
Türkiye'nin gerçekliği ile yaşamak gerek biraz. Bu mevuzat ve hükümler malın garantili satışı ile ilgili. Yetkisiz müdahalelerin garanti kapsam dışı bıraktığı bir gerçek. Bilirkişi raporunda cihazın kurcalandığı raporu çıkıyor ve garanti kapsamından çıkmıştır Dİ-YE-Bİ-LİR-LER.

HP yi anlarımda Acer niye öner miyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı