25-30 bin TL laptop tavsiyesi

Bütçe
25-35 bin

Beyzadln

Femtopat
Daha fazla  
Hem biraz uzun süreli kullanabileceğim hem de oyun oynayabileceğim bir laptop arıyorum. Çok büyük performanslı oyunlar oynamayı düşünmüyorum. Acer Nitro ve HP Victus'larda 3050 Ti baktım 25-30 bin aralığına ama bu bütçeyle daha mantıklı dediğiniz bir laptop var mı acaba? Aşağı linkte attığım bana mantıklı geliyor ama RGB klavye de olsun istiyorum, bu modelde yokmuş.

Benim baktığım laptop;

Hem biraz uzun süreli kullanabileceğim hem de oyun oynayabileceğim bir laptop arıyorum. Çok büyük performanslı oyunlar oynamayı düşünmüyorum. Acer Nitro ve HP Victus'larda 3050 Ti baktım 25-30 bin aralığına ama bu bütçeyle daha mantıklı dediğiniz bir laptop var mı acaba? Aşağı linkte attığım bana mantıklı geliyor ama RGB klavye de olsun istiyorum, bu modelde yokmuş.

Benim baktığım laptop;
gücünüz yetiyorsa 4000 serisinden almanız daha iyi olur. dlss 3, fg gibi özelliklerden faydalanırsınız.

gücünüz yetiyorsa 4000 serisinden almanız daha iyi olur. dlss 3, fg gibi özelliklerden faydalanırsınız.
Cevaplar için teşekkür ederim. Uzun süreli kullanım için amd ryzen 7 bakmıştım aslında ben ama o konuda pek fark olur mu acaba? Ekran kartını yükseltip işletim sistemini düşürmek daha mı mantıklı?

Cevaplar için teşekkür ederim. Uzun süreli kullanım için AMD Ryzen 7 bakmıştım aslında ben ama o konuda pek fark olur mu acaba? Ekran kartını yükseltip işletim sistemini düşürmek daha mı mantıklı?

Ne için kullanacağınıza bağlı.

Bence XX50 serisi uzun süreli kullanım için alınacak bir seri değil ama 4050'nin fg ve DLSS teknolojileri, kas gücü eksikliğini çok güzel kapatıyor.

Cevaplar için teşekkür ederim. Uzun süreli kullanım için amd ryzen 7 bakmıştım aslında ben ama o konuda pek fark olur mu acaba? Ekran kartını yükseltip işletim sistemini düşürmek daha mı mantıklı?
İki işlemci arasında aman aman bir fark olmayacaktır günlük kullanım için. Oyunlarda ise ekran kartı yükseltmek epey faydalı olacaktır arada bayağı fark var.

Bence XX50 serisi uzun süreli kullanım için alınacak bir seri değil ama 4050'nin fg ve DLSS teknolojileri, kas gücü eksikliğini çok güzel kapatıyor.

7535HS performans konusunda beni şimdiye kadar üzmedi. Uzun süre yeterli olacağını düşünüyorum hocam.

Ne için kullanacağınıza bağlı.

Çok performanslı oyunlar oynamayı düşünmüyorum açıkçası, daha çok stabil oynayayım kasma yapmasın istiyorum. Dying Light'ın ilk oyununu bile oynayamıyorum elimdeki laptopla şu an.

Hem ortalama oyunlarda kasmasın hem de uzun süre yenisine ihtiyacım olmasın istiyorum.

Çok performanslı oyunlar oynamayı düşünmüyorum açıkçası, daha çok stabil oynayayım kasma yapmasın istiyorum. Dying Light'ın ilk oyununu bile oynayamıyorum elimdeki laptopla şu an.

Hem ortalama oyunlarda kasmasın hem de uzun süre yenisine ihtiyacım olmasın istiyorum.
4000 serisi alırsanız dediğim gibi fg ve dlss 3.5 desteği var. İlerleyen dönemlerde çıkan ve laptopunuzun gücünün yetmediği oyunları bile oynayabilirsiniz bu teknoloji ile. Elbette alırken 4050 veya 4060 adı ne olursa olsun, ekran kartı tdp değerine bakmak lazım. Bazı laptoplarda soğutmadan dolayı throtle dediğimiz performans kısıtlamasıı yapılıyor. 45W 4050 laptop var mesela msi'ın. Alacağınız performans çok hayal kırıklığı yaratabilir. O yüzden gerek 3000 gerek 4000 serisinde tdp değerine bakmak önemli.

Geri
Yukarı