25-30 bin TL sistem önerisi

StenlyMustafa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Önümüzdeki 1-2 hafta içi veya 1 ay sonraya sistem toplamak istiyorum. Fakat başlıkta da yazdığım gibi 5800x3D DDR4 sistem mi dizmeliyim yoksa 7600X'li DDR5 sistem mi dizmeliyim bu bütçe ile? Online FPS oyunları oynuyorum Valorant, Counter-Strike ve PUBG gibi hangisi daha sağlıklı olur. Gelecek içinde hangisi daha doğru olur. 5 yıla kadar daha bir şey alamam upgrade yapamam. 240 Hz monitör ile stabil ve sorunsuz hangisi daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Hocam DDR5 sistem ile hem 5 yıl yetecek iyi bir ekran kartı hem de iyi özellikler çok mümkün değil, DDR4 ile de rekabetçi oyunlarda DDR5'e göre daha düşük performans olacaktır. Ben olsam (rekabetçi oyunlarla aranız olduğunu dikkate alırsak) Ryzen 7 5700x ile RX 6700 XT (nvidia istiyorsanız 4060 da olur) ile bir DDR4 sistem toplardım. En azından farklı türde bir oyun oynamak isterseniz bile bir 1080p canavarı olduğu için sizi gayet uzun süre idare edecektir ve 30k limitini aşmayacaktır.

30k'nın hepsini sadece sistem için harcamayı planlıyorsa, r5 7500F&4070 sistem kovalayabilirsin. Hem DDR5 olacak sistemin. 4060 seviyelerine düşmesi saçma olur, özellikle de önümüzde Black Friday varken.

Geri
Yukarı