25 bin TL bütçeyle DDR5 sistem için parça önerisi

Krambollus

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Şu an DDR4 bir sistem kullanıyorum ve DDR5 geçeceğim. Aklımdaki parçalar bunlar. Bütçem maksimum 25k. Bu parçalardan değiştirmemi önerdiğiniz var mı?
MSI Pro B650-S Wi-Fi 5899TL.
AMD Ryzen 7 7800x3D 12378TL.
Corsair Vengeance 16 GB 5200 MHz 1.880 2X.

Şu an DDR4 bir sistem kullanıyorum ve DDR5 geçeceğim. Aklımdaki parçalar bunlar. Bütçem maksimum 25k. Bu parçalardan değiştirmemi önerdiğiniz var mı?
MSI Pro B650-S Wi-Fi 5899TL.
AMD Ryzen 7 7800x3D 12378TL.
Corsair Vengeance 16 GB 5200 MHz 1.880 2X.
sana tavsiyem DDR5 için ASUS alman. Ben aldım ve pek memnun olduğum söylenemez. Uğraşmak istemediğim için bir süre kullanıp satacağım ve ASUS'a geçeceğim. İşlemci de bütçene göre zaten. Ram olarak da 6000mhz cl30'in altına inmemeni tavsiye ederim.

Hocam o zaman dediğiniz parçalar gayet yeterli zaten seçtiğiniz anakartta soğutma bloğuda var. Asus genelde kasalarda daha kaliteli parçalar oluyor
sana tavsiyem DDR5 için ASUS alman. Ben aldım ve pek memnun olduğum söylenemez. Uğraşmak istemediğim için bir süre kullanıp satacağım ve ASUS'a geçeceğim. İşlemci de bütçene göre zaten. Ram olarak da 6000mhz cl30'in altına inmemeni tavsiye ederim.
Size katılıyorum hocam bence de sistemi bu şekilde dizmek daha mantıklı olacaktır.

Hocam o zaman dediğiniz parçalar gayet yeterli zaten seçtiğiniz anakartta soğutma bloğuda var. ASUS genelde kasalarda daha kaliteli parçalar oluyor.

Size katılıyorum hocam bence de sistemi bu şekilde dizmek daha mantıklı olacaktır.

Hocam işlemci biraz abartı değil mi gerçi yine de kendi fikridir ileride yükseltmek vesaire içinse eğer.

@Krambollus

Hocam 4070 Super gibi bir kart için gayet yeterli. Daha aşağı düşülmesine gerek yok zaten 2K kartı genel olarak.

Hocam by işlemciyle genelde RTX 4090'lar çalıştırılıyor.

Biraz abartılı ama fiyat performans olarak sanırım şu an alınabilecek en iyi işlemcilerden birisi almışken iyisini alıp uzun süre kullanmak isterim.

İyi kafa yapısı hocam vallahi ne yalan söyleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı