25 bin TL bütçeyle DDR5 sistem için parça önerisi

@Krambollus

O ramlere gerek yok bence rgb için 2bin tl fazla vermek istemem Team T-Force Vulcan 16 GB 6000 Mhz DDR5 CL38 almayı düşünüyorum 2 tane

O ramlere gerek yok bence rgb için 2bin tl fazla vermek istemem Team T-Force Vulcan 16 GB 6000 Mhz DDR5 CL38 almayı düşünüyorum 2 tane
Hocam eğer imkanınız varsa cl30 ve güzel duruyor.

Hocam by işlemciyle genelde RTX 4090'lar çalıştırılıyor.

İyi kafa yapısı hocam vallahi ne yalan söyleyeyim.
Haklısınız hocam ben yazılımla uğraştığım için işlemci gücü biraz daha ön planda oluyor benim için o nedenle bana yeterli gelmiş olabilir.

Hocam eğer imkanınız varsa CL30 ve güzel duruyor.

Haklısınız hocam ben yazılımla uğraştığım için işlemci gücü biraz daha ön planda oluyor benim için o nedenle bana yeterli gelmiş olabilir.

Evet hocam ancak o yönler de artık daha çok ekran kartına eğilim vermeye başladı özelliklede hacking alanı ki sizde sanırsam özellikle hackingle ilgileniyorsunuz. İnşallah ban yemem hacking kelimesinden dolayı.

Evet hocam ancak o yönler de artık daha çok ekran kartına eğilim vermeye başladı özelliklede hacking alanı ki sizde sanırsam özellikle hackingle ilgileniyorsunuz. İnşallah ban yemem hacking kelimesinden dolayı.
Evet hocam o nedenle gaming laptopa geçmek zorunda kaldım mux switch de rtx de windowsu kurduğum gibi inteli kapattım direk, ah nerde o eski ultrabookum :) Ama hala çekirdek sayısı ve gücü ön planda kalmaya devam ediyor hocam sanallaştırma ve cloud kullanımı için en azından özellikle network gibi alanlarda da.

Evet hocam o nedenle Gaming laptopa geçmek zorunda kaldım MUX switch de RTX de Windows'u kurduğum gibi Intel'i kapattım direk, ah nerede o eski Ultrabook'um :) ama hala çekirdek sayısı ve gücü ön planda kalmaya devam ediyor hocam sanallaştırma ve Cloud kullanımı için en azından özellikle network gibi alanlarda da.

Hocam cevap vermediniz iyi oldu ban yerim bu mesajdan dolayı konuyu açan kişininde seçtiği ürünler gayet güzel kesinlikle tercih edilebilir ancak o işlemciye sağlamda bir soğutucu alması lazım.

Son düzenleme:
Biraz abartılı ama fiyat performans olarak sanırım şu an alınabilecek en iyi işlemcilerden birisi almışken iyisini alıp uzun süre kullanmak isterim.
para cebinde kalsın istersen şöyle;
OC yapmayacağını varsayıyorum

7600x de gayet yeterli olur ama bütçen varsa daha iyi olur tabi ki

cl 38 aşşırı fazla
400tl daha ver cl 30 al

Hocam cevap vermediniz iyi oldu ban yerim bu mesajdan dolayı konuyu açan kişininde seçtiği ürünler gayet güzel kesinlikle tercih edilebilir ancak o işlemciye sağlamda bir soğutucu alması lazım.
CoolerMaster MasterLiquid ML240L V2 kullanıyorum şu anda yeterli olur diye umuyorum.

para cebinde kalsın istersen şöyle;
OC yapmayacağını varsayıyorum

7600x de gayet yeterli olur ama bütçen varsa daha iyi olur tabi ki

cl 38 aşşırı fazla
400tl daha ver cl 30 al
Şöyle bir karar verdim anakart olarak Asus B650m-k
Ram olarak 2 tane 6000mhz 30cl bir ram bulacağım alacağım zaman
İşlemci olarak da ryzen 7 7800x3d

Biraz abartılı ama fiyat performans olarak sanırım şu an alınabilecek en iyi işlemcilerden birisi almışken iyisini alıp uzun süre kullanmak isterim.

Evet şu an piyasadaki en F/P işlemci denebilir oyun performansı zirve.

Yeni konular

Geri
Yukarı