25 bin TL laptop önerisi

Bütçe
25000 TL
TDP kıstığında sıkıntı kalmıyor. Ani Boost yaparken ısınıyor cihaz. 105 yerine 95W gibi değerlerde çok serin çalışıyor.

Elinde Ferrari varken niye tüplü Tofaş olarak kullanasın ki :)

İkisi aynı ürün değil mi? Burada daha ucuz

Monster'in kendi sitesinde sepette 25.499 TL iniyor.

TDP kıstığında sıkıntı kalmıyor. Ani Boost yaparken ısınıyor cihaz. 105 yerine 95W gibi değerlerde çok serin çalışıyor.

TDP kısıldığında sıcaklık değerleri elbette düşer ama bununla birlikte oyunda alacağı performansta bir o kadar düşer. Mesela işlemcinin turbo boost ayarı kapatıldığında 65-70 dereceleri geçmez ama işlemciye yük bindiren Valorant gibi rekabetçi oyunlarda performansta önemli derecede düşüş olur. Şahsen TUF'un 3060'lı modelini almak mantıklı değil. 3050 veya 3050 Ti bulunan modellerinin alınması mantıklı.

Elinde Ferrari varken niye tüplü Tofaş olarak kullanasın ki :)

Monster'in kendi sitesinde sepette 25.499 TL iniyor.
Kuzenim alacak kredi seçeneğiyle almak istiyor biraz da bu yüzden Trendyol yönlendim. Maddi kısmı çok önemli değil 3-5 farka takılmıyoruz da bu bütçede en iyisi bu mudur acaba ona bakmak lazım. Laptoplardan hiç anlamadığım için ben yorum yapamıyorum maalesef 😢

TDP kısıldığında sıcaklık değerleri elbette düşer ama bununla birlikte oyunda alacağı performansta bir o kadar düşer. Mesela işlemcinin Turbo Boost ayarı kapatıldığında 65-70 dereceleri geçmez ama işlemciye yük bindiren Valorant gibi rekabetçi oyunlarda performansta önemli derecede düşüş olur. Şahsen TUF'un 3060'lı modelini almak mantıklı değil. 3050 veya 3050 Ti bulunan modellerinin alınması mantıklı.

Dediğiniz şey Turbo'yu kapatmak. Ben AMD'nin menüsünden Speedshift Boost TDP'sini kısmaktan bahsediyorum.

Kuzenim alacak kredi seçeneğiyle almak istiyor biraz da bu yüzden Trendyol yönlendim. Maddi kısmı çok önemli değil 3-5 farka takılmıyoruz da bu bütçede en iyisi bu mudur acaba ona bakmak lazım. Laptoplardan hiç anlamadığım için ben yorum yapamıyorum maalesef 😢

Bu bütçeye göre ya 20.4 ya da aşağıda ki cihazı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı