25 GB internet bir günde bitti

Wifi şifrenizi alıp/kırıp kullanmaktan bahsediyor.
Olabilir neden olmasın, nasıl tespit edebilirim.
Aynı IP ile internetinize biri girmiş olabilir. Uyarı gelir ama gözden kaçmış ya da o sırada bilgisayar kapalı olduğu için böyle bir sıkıntı olmuş olabilir.
Doğru diyorsun olabilir, bende bilmediğim için ilk önce forum dan bilgi alayım dedim.

Modemin arayüzünden öğrenebilirsin.
Baktım bir şey görünmüyor. Kullanıcı adı ve şifre değiştirdim.
Arkadaşlar büyük ihtimal ile modemin şifresi kırılıp kotam bu yüzden hemen bitti. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım konu ile ilgili kayıt oluşturdular, kullandığım modemin servisini arayı oradan da bilgi aldım ve mac filtreleme hizmetini kullanmamı söylediler. Mac filtreleme ile telefon, televizyon ve diğer kullandığım elektronik ürünlerin mac adreslerini bulup sisteme girdim, modemin şifresini bilseler bile artık giriş yapamazlar sistemde kayıtlı olmadıkları için. Konu ile ilgili yardımlarınız için teşekkür ederim.
Arkadaşlar büyük ihtimal ile modemin şifresi kırılıp kotam bu yüzden hemen bitti. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım konu ile ilgili kayıt oluşturdular, kullandığım modemin servisini arayı oradan da bilgi aldım ve mac filtreleme hizmetini kullanmamı söylediler. Mac filtreleme ile telefon, televizyon ve diğer kullandığım elektronik ürünlerin mac adreslerini bulup sisteme girdim, modemin şifresini bilseler bile artık giriş yapamazlar sistemde kayıtlı olmadıkları için. Konu ile ilgili yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı