Satılık %25 indirimli Steam bakiyesi

Doğru mu anladım %25 indirimli bize oyun mu alıyor arkadaş.

Hocam arkadaş onunla discord'dan iletişime geçmenizi istiyor. kendisi ceza yemiş.
Oyunun fiyatı ney ise ondan %25 ini düşüp size oyunu hediye ediyor sizde %25 indirimli halini arkadaşa yolluyorsunuz.

Aldığım iki oyunda iade edildi.

1711214753224.png

1711214733078.png
@RowIinq
Steam hesabı:
Kendisinden açıklama bekliyorum.
@heaxbey
Kendisinden oyun aldın mı? Steam hesabının seviyesine güvenip oyun aldım ama mağdur oldum.
@Bilinmeyen1
Aldığın oyun veya oyunlar iade edildi mi?

Aldığım iki oyunda iade edildi.

@RowIinq
Steam hesabı:
Kendisinden açıklama bekliyorum.
@heaxbey
Kendisinden oyun aldın mı? Steam hesabının seviyesine güvenip oyun aldım ama mağdur oldum.
@Bilinmeyen1
Aldığın oyun veya oyunlar iade edildi mi?
Ben olayı yanlış anlamışım biraz, kendisi açıkladı bana da ne oldu? dolandırıcı mıymış?

@heaxbey
Muhtemelen çalıntı kredi kartı kullandı ve oyunlar iade oldu. Steam hesabında birçok oyun olduğu için ihtimal vermemiştim. Bir kez daha anladım en iyisi direkt Steam'den almak.

Evet arkadaş dolandırıcı çıktı maalesef.

Son düzenleme:
Kendisi bir açıklama yapar mı geri dönüş yapar mı bilmiyorum, fakat hiç refaransı olmayan bir üyeden direk gözü kapalı alışveriş yapmanız da tuhaf geldi bana açıkçası. Normal de yanlış bilmiyorsam hediye edilen bir oyun hediye eden kişi tarafından iade edilmek istediğinde hediyeyi alan kişinin de onayı gerekiyor Steam de. Fakat çalıntı kart vesaire gibi bir durum varsa bu olmuyor tabii. Ben zaten konuya bilerek daha bakiyeniz var mı diye mesaj attım cevabı merak ettiğimden. %25 de bakiye bozdurmak için fazla iyi bir oran. Başka platformlarda daha az zararla bozdurabilir çünkü. Geçmiş olsun diyeyim alışveriş yapan arkadaşlara.

Bu konu aracılığıyla Tehnopat ekibine de seslenmek istiyorum @Ali Güngör

Eğer sosyalde ikinci el alım satımı diye bir bölüm içeriği var ise, buna uygun yeni düzenlemer yapmanız gerekiyor diye düşünüyorum, ayrı bir alım-satım için düzenleme, burayı kullanan satıcılar için ayrı bir rütbe veya referans yorumlamaları gibi. Yapmak isteyen her türlü yapar evet ama burada ki amaç güveni olabildiğince yukarı taşımak ve olabildiğince bu tür olayların önüne geçmek olmalı. Bu konuda bir şeyler düşünürseniz çok sevinirim.

@heaxbey
Muhtemelen çalıntı kredi kartı kullandı ve oyunlar iade oldu. Steam hesabında birçok oyun olduğu için ihtimal vermemiştim. Bir kez daha anladım en iyisi direkt Steam'den almak.

Evet arkadaş dolandırıcı çıktı maalesef. Ama ben yine de bu işi avukatım ile görüşeceğim.
Ek olarak bilginiz olsun diye belirtmek istedim, daha uygun fiyata oyun almak isterseniz gameship uygulamasını kullanın. Mantık aynı bakiyelerini bozdurmak isteyen kişiler o uygulama üzerinden size daha uygun fiyata oyunu hediye ediyor sizde uygulamaya ödeme yapıyorsunuz. Fakat arada ki fark, burda aracılık eden uygulama böyle bir iade durumunda size oyunu kendi gönderiyor ve satıcının alması gereken parayı durumdan emin olana kadar bekletiyor. Bende yeni keşfettim ama böyle bire bir alışveriş yapmaktan çok daha iyidir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı