Satılık %25 indirimli Steam bakiyesi

Kendisi bir açıklama yapar mı geri dönüş yapar mı bilmiyorum, fakat hiç refaransı olmayan bir üyeden direk gözü kapalı alışveriş yapmanız da tuhaf geldi bana açıkçası. Normal de yanlış bilmiyorsam hediye edilen bir oyun hediye eden kişi tarafından iade edilmek istediğinde hediyeyi alan kişinin de onayı gerekiyor Steam de. Fakat çalıntı kart vesaire gibi bir durum varsa bu olmuyor tabii. Ben zaten konuya bilerek daha bakiyeniz var mı diye mesaj attım cevabı merak ettiğimden. %25 de bakiye bozdurmak için fazla iyi bir oran. Başka platformlarda daha az zararla bozdurabilir çünkü. Geçmiş olsun diyeyim alışveriş yapan arkadaşlara.

Bu konu aracılığıyla tehnopat ekibine de seslenmek istiyorum @Ali Güngör

Eğer sosyalde ikinci el alım satımı diye bir bölüm içeriği var ise, buna uygun yeni düzenlemer yapmanız gerekiyor diye düşünüyorum, ayrı bir alım-satım için düzenleme, burayı kullanan satıcılar için ayrı bir rütbe veya referans yorumlamaları gibi. Yapmak isteyen her türlü yapar evet ama burada ki amaç güveni olabildiğince yukarı taşımak ve olabildiğince bu tür olayların önüne geçmek olmalı. Bu konuda bir şeyler düşünürseniz çok sevinirim.

Ek olarak bilginiz olsun diye belirtmek istedim, daha uygun fiyata oyun almak isterseniz gameship uygulamasını kullanın. Mantık aynı bakiyelerini bozdurmak isteyen kişiler o uygulama üzerinden size daha uygun fiyata oyunu hediye ediyor sizde uygulamaya ödeme yapıyorsunuz. Fakat arada ki fark, burada aracılık eden uygulama böyle bir iade durumunda size oyunu kendi gönderiyor ve satıcının alması gereken parayı durumdan emin olana kadar bekletiyor. Bende yeni keşfettim ama böyle bire bir alışveriş yapmaktan çok daha iyidir.

Yani böyle olunca tekel olabilir 2-3 kişi ama dolandırılmaların önüne geçilir tabii.

Technopat yetkililerine öncelikle 1 ay olarak verilen cezayı iptal ettikleri için teşekkürlerimi sunarım. Akşam vakti durduk yere aldığım bu ban yüzünden hepinizin rahatsızlık duyduğunu biliyorum çünkü ben de henüz o rahatsızlığı yaşamaktayım. 2038 yılına kadar ban yedi hesap ve gereken kart bilgilerimi, fatura adresimi ve diğer istenen bilgileri verdim bekliyorum. Biliyorum sizleri suçlayamam o an hepinizin gözünde dolandırıcı gibi bir hal almıştım ve belki de hala aynı şekildedir bilemiyorum. Bana sadece 2 gün civarında mühlet vermenizi rica ediyorum, Steam'den herhangi bir dönüş alamazsam paralarınızı tek tek ibanlarınıza kuruşu kuruşuna yollayacağım. Verilen rahatsızlıktan dolayı özür diler, iyi geceler dilerim.
Eki Görüntüle 2148705

Steam hesabım kalıcı ban yemiş kendimi kanıtlayamadım Steam destek hattına. Yapacak bir şey yok sağlık olsun oyun satımı yaptığım arkadaşlar Discord üzerinden iletişim kursun paralarını iade edeyim.
İki tarafada geçmiş olsun hocam, Steamin bu tutumunun neden kaynaklandığı hakkında bir fikriniz var mı peki ? Size neden hesabı yasakladıklarına dair birşey söylüyorlar mı ? Size ait olmayan (çalıntı olarak bahsetmiyorum, anne baba veya bir arkadaşınızın) kartıyla alışveriş yapıp hediye gönderdiğiniz için bir sıkıntı olmuş olabilir mi ? Ya da hesabınıza yüklediğiniz bakiye bir yerden kod olarak satın alındıysa orda sıkıntı olmuş olaiblir mi ?

İki tarafada geçmiş olsun hocam, Steamin bu tutumunun neden kaynaklandığı hakkında bir fikriniz var mı peki ? Size neden hesabı yasakladıklarına dair birşey söylüyorlar mı ? Size ait olmayan (çalıntı olarak bahsetmiyorum, anne baba veya bir arkadaşınızın) kartıyla alışveriş yapıp hediye gönderdiğiniz için bir sıkıntı olmuş olabilir mi ? Ya da hesabınıza yüklediğiniz bakiye bir yerden kod olarak satın alındıysa orda sıkıntı olmuş olaiblir mi ?
Steam Abonelik Sözleşmesi uyarınca hesabı kalıcı olarak kilitledik. Bu hesap tekrar etkinleştirilmeyecektir.

Steam Abonelik Sözleşmesi'ne bu adresten erişebilirsiniz:
http://store.steampowered.com/subscriber_agreement/

Hesap dahilinde gerçekleştirilen etkinlikler sözleşmeyle birlikte eyalet ve federal yasaları da ihlâl edebilir. Valve, söz konusu durumu yetkili makam ve mercilere atfetme hakkını saklı tutar.

Steam Support
Karen

Benimle alışveriş yapan herkesin parasını an itibariyle kendilerine yollamış bulunmaktayım yasanan durum için üzgünüm

Son düzenleme:

Geri
Yukarı