25 Mbps internete rağmen YouTube videoları donuyor veya kalitesi düşüyor

Centipath

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF F15

i5-11400H
RTX 3060 6GB VRAM
16GB RAM
512GB m2 SSD
Speedtest hızı 20-25 megabit göstermesine rağmen Youtube'da videolar donuyor ya da kalitesi düşüyor. Neden olabilir? (Chrome ve uBlock Origin kullanıyorum.)

Sadece bir cihazdan mı bu sorun meydana geliyor? Eğer öyle değilse modemden kaynaklanıyor olabilir.
Telefondan izlerken sorun olmuyor ama bilgisayara geçince dediğim sorunkar baş göstermeye başlıyor.

İnternetten dosya indirirken de yavaş oluyor mu yoksa sadece YouTube'da mı oluyor?
Steam'den vesaire oyun indirirken saniyede 2.5 megabayt ya da 1.5 megabayt (Yaklaşık 15 ie 20 megabit arasını) görebiliyorum. Yani youtube da oluyor sadece.

Telefondan izlerken sorun olmuyor ama bilgisayara geçince dediğim sorunkar baş göstermeye başlıyor.

Steam'den vesaire oyun indirirken saniyede 2.5 megabayt ya da 1.5 megabayt (Yaklaşık 15 ie 20 megabit arasını) görebiliyorum. Yani youtube da oluyor sadece.
O halde sorun bilgisayardan olduğu belli. Bu sorunu çözmek için öncelikle ağ sıfırlamanızı öneririm.

Farklı tarayıcıdan deneyin olmadı uzantıları kaldırıp deneyin.Bir adam DNS'ini 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaparak çözmüş.

İşlemciniz nedir?

Farklı tarayıcıdan deneyin olmadı uzantıları kaldırıp deneyin.Bir adam DNS'ini 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaparak çözmüş.

İşlemciniz nedir?
Brave geçtim henüz 1080pde donma veya takılma olmadı Chrome ile alakal sanırım.

i5-11400h

Yeni konular

Geri
Yukarı