Çözüldü 25 Mbps internette Bufferbloat ve bağlantı problemleri nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

osmanbatur

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Daha önce de bunun hakkında konu açmıştım fakat istediğim yanıtları alamamıştım. Şu anda 250GB kotalı 25Mbps Türk Telekom abonesiyim. Evet komedi gibi biliyorum.

Her neyse, şu anda internet çekmediği için eski bir modemi Access Point olarak kurdum. Fakat ana modemin olduğu odada internet çok yavaş. Ayrıca birisi upload download yaptığı an internet kafayı yiyor. Buna çözüm olarak QoS destekli bir şey almakta istiyorum.

Model: Archer VR400.
TP-Link AC1200 Wireless VDSL/ADSL modem router.

TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. 100Mbps'lik paketi almayı düşünüyorum. Konuma göre 87Mbps gözüküyor.
VDSL altyapısı var fakat Keenetic almak istiyorum. Belki bufferbloat'u çözer ve QoS sayesinde kendi bilgisayarıma öncelik atayabilirim diye umuyorum.

Keenetic Sprinter (KN-3710) Almayı düşünüyorum. VDSL destekliyormuş. Ayrıca Wi-Fi 6 modellerinden.

Fakat bunları yaptıktan sonra hala bağlantı sorunu olacak mı bilmiyorum. Yani arada 2 duvar tek modem yine yetecek mi yoksa yine bir şey almak zorunda kalacak mıyım?

Tavsiyeleriniz ve çözüm yollarınız nelerdir?

Screenshot 2024-04-03 142040.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Keenetic hopper al TurkNet geç hattını 100'e çektirirsin kopma olursa SNR margini modemden ayarlayabilirsin.
Sendeki modem sıkıntılı çok şikayet eden var. Netspeeda geçip kaliteli bir modem al. Altyapın neyi destekliyorsa o hızı alırsın kabloların düzgün ise.

Hocam netspeed'i daha önce duymadığım benim cahilliğime verin. Aynı fiyata Türknette veriyor neden onu tercih etmediniz.
Netspeed gayet iyi bir firmadır. Ismini duymamış olabilirsiniz googleda arattırırsan kullanıcıların çok ve genelde memnun olduğunu görürsünüz.

Öyle diyorsan öyledir fakat şunu merak ettim.
neden onu tercih etmediniz.
Tercih meselesidir orası da ayrı bir konu.

Sanırım Keenetic Sprinter (KN-3710) direkt modem olarak kullanılamıyor.
Bu yüzden Keenetic Hopper (KN-3810) veya Keenetic Speedster KN-3010
ikisinden birini almam lazım. Sizce ne yapmalıyım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı