25 Mbps vs 4.5G

metehan_ogel

Centipat
Daha fazla  
Şu anda kullanmakta olduğum internet TurkNet ve gerçekten fiyatı çok yüksek gelmeye başladı ve ilk aldığımdan daha da düşük bir internet hızı görüyorum. Bu yüzden internetimi değiştirmeyi planlıyorum sorduğum kişiler Turkcell Superbox 4.5G veya Turkcell 25 Mbps limitsiz fiber almamı öneriyor. Altyapı sorgulama yaptığımda 25-30 Mbps arası görüyorum. Sizce 4.5G mi almam gerekli yoksa 25 Mbps mi? Evde sadece ben oyun oynuyorum ve çok yüksek ping değerlerini görüyorum, düşürmek istiyorum.

4.5G teknik olarak daha hızlı. Tabii stabil olup olmadığını değişir.

Yani benim de amacım oyundaki ping değerimi düşürmek ve az da olsa stabil hale getirmek. Tabii ki arada sapıtacaktır ama ona da yapacak bir şey yok.

Fiber daha mantıklı. Daha fazla hız sunsa da 4.5G stabil değil.

Hmm anladım teşekkürler.

Farklı operator tercih edebilirsiniz. Superbox tuzlu oluyor çünkü. Onun dışında stabil internet için altyapı kullanmakta yarar var.

Çoğu operatörü denediğim için aklıma tek yatan Turkcell oldu onda da dediğiniz gibi Superbox tuzlu ama fiberi alırsam bana daha iyi internet vereceğini düşünüyorum.

Yani benim de amacım oyundaki ping değerimi düşürmek ve az da olsa stabil hale getirmek. Tabii ki arada sapıtacaktır ama ona da yapacak bir şey yok.

O zaman 4.5G'den kesinlikle uzak durun.
Sürekli yüksek ping ve time out sorunlarıyla karşılaşırsınız.

Dosya Ekleri

• image (1).png
    image (1).png
    24,2 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı