250 GB M.2 SSD önerisi

Aykutt13

Kilopat
Daha fazla  
Ben Monster Abra A5 v2.2 kullanıcısıyım 4 senedir Samsung Evo m.2 (Evo 850) 128'lik SSD'i takılıydı bilgisayarda artık yetmiyor 256 ile değiştireceğim ama bilgisayarın biraz hızlanmasını da istiyorum. Marka olarak ne önerirsiniz? Yine Samsung önerdiler bana.
Arada ciddi hız farkı olur mu? Aradaki fiyat farkına değecek kadar, eğer öyleyse 970'i almaya zorlayacağım. Ya da başka marka öneriniz varsa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
860 EVO M.2'nin arabirimi SATA. Bu yüzden normal şartlarda alabileceğiniz en yüksek hız bir SATA arabiriminin verebileceği hız kadar olur. Yani düz 860 EVO'ya eşdeğer bir SSD ki ikisi arasında yongalar bakımından hiçbir fark yok.

970 EVO Plus'un arabirimi ise NVMe. Bu arabirimde oldukça yüksek hızlar alabilirsiniz. Ama günlük kullanımda bu hız farkını çok hissetmeyebilirsiniz, daha çok render vb. ağır işlerle uğraşırken hissedebilirsiniz. Oyun oynarken NVMe SSD ile kazanacağınız en fazla üç beş saniye. Aynı şekilde bilgisayar açılırken iki üç saniyeden fazla fark olmaz.

M.2 şartsa Corsair Force MP510 480 GB modeline bakabilirsiniz. Onun da fiyatı aşağı yukarı 550-600 TL civarı.

Ayrıca satın alırken Hepsiburada'dan almanızı önermem. Hepsiburada özellikle son zamanlarda tüketicinin hakkını savunmuyor.

İlk SSD M.2 Sata arabirimini kullanıyor. İkinci ise M.2 PCI-E arabirimini kullanıyor. Dolayısıyla arada ciddi bir hız farkı olacak tabii ki.

İlk model 2.5 inçlik SATA SSD'lerin sadece boyut olarak bir alternatifi, özellikleri onlarla aynı. Kablo enflasyonu yaratmak istemeyenlere veya laptopunda boşta M.2 portu varken HDD'yi sökmek istemeyenlere yönelik bir model.

Çinden Samsung 970 evo plas aldım birkaç ay önce yanında 64 ve 32 gb lik sd kartlar la birlikte kuponum olduğu için 400 tl altında aldım ve orjinal ürün. Önümüzde 11.11 var yine indirimli alınabilecek seviyede şuan 400 tl altında satılıyor zaten çinden almaya cesaretin varsa bi bakabilirsin. Bu arada satıcı pakete 5$ yazmış 11,50 tl gümrük ödedim.

860 EVO M.2'nin arabirimi SATA. Bu yüzden normal şartlarda alabileceğiniz en yüksek hız bir SATA arabiriminin verebileceği hız kadar olur. Yani düz 860 EVO'ya eşdeğer bir SSD ki ikisi arasında yongalar bakımından hiçbir fark yok.

970 EVO Plus'un arabirimi ise NVMe. Bu arabirimde oldukça yüksek hızlar alabilirsiniz. Ama günlük kullanımda bu hız farkını çok hissetmeyebilirsiniz, daha çok render vb. ağır işlerle uğraşırken hissedebilirsiniz. Oyun oynarken NVMe SSD ile kazanacağınız en fazla üç beş saniye. Aynı şekilde bilgisayar açılırken iki üç saniyeden fazla fark olmaz.

M.2 şartsa Corsair Force MP510 480 GB modeline bakabilirsiniz. Onun da fiyatı aşağı yukarı 550-600 TL civarı.

Ayrıca satın alırken Hepsiburada'dan almanızı önermem. Hepsiburada özellikle son zamanlarda tüketicinin hakkını savunmuyor.

Corsair Force MP510 480 GB alacaktım girişi farklı gözüküyor, keza XPG SX8200 PRO m2 SSD ve Samsung 970 Evo de öyleymiş, ben çok anlamadığımdan arkadaşa taktıracaktım da seninkine olmaz dedi. Laptop için harici bir aparatla vs. takılabiliyor mu bunlar SATA m.2'ye ?

Ya da Corsair Force Cssd-f480gbmp300 Mp300 480gb 1600/1040mb/s M.2 Nvme Pcıe Ssd Disk - n11.com bu nasıldır?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı