250 GB SSD yeter mi?

onurdjdj

Centipat
Öncellikle herkese kolay gelsin abiler, laptopuma 250 GB SSD alacağım fakat yeterli mi bilmiyorum.
Yükliceğim şeyler.
Windows 10.
Valorant.
Zula.
Birkaç küçük çaplı Steam oyunu Max 15 GB.
Office programları.
Bir de ASUS'un kendi bazı programları da var, onlar ne kadar yer kaplıyor bir bilgim yok. Ekran kartım da NVIDIA, onun denetim masası falan... Bilgi verirseniz sevinirim.
Ek olarak içinde fotoğraf falan depolamayacağım sadece Word dosyaları falan olacak.

Öncellikle herkese kolay gelsin abiler, laptopuma 250 GB SSD alacağım fakat yeterli mi bilmiyorum.
Yükliceğim şeyler.
Windows 10.
Valorant.
Zula.
Birkaç küçük çaplı Steam oyunu Max 15 GB.
Office programları.
Bir de ASUS'un kendi bazı programları da var, onlar ne kadar yer kaplıyor bir bilgim yok. Ekran kartım da NVIDIA, onun denetim masası falan... Bilgi verirseniz sevinirim.
Ek olarak içinde fotoğraf falan depolamayacağım sadece Word dosyaları falan olacak.

Rahatlıkla yeter.

SATA olarak 860 EVO veya WD Blue;
M.2 olarak A2000 veya SX8200 PRO öneririm.

Windows'a kafadan 20GB desek (ki aslında fazla verdim ama güncelleme vs) Valorant'a 10-15GB desek, Zula'yı bilmiyorum ama sanırsam 10GB o da, Steam oyunları da zaten 15-20GB'mış ve son olarak ASUS programları da aşırı fazla yer kaplamaz. Yani nereden baksak sana 170-200 küsur yer kalıyor gibi. Yani yeter.

Rahatlıkla sığar. Yanına bir tane Caddy al. DVD-ROM yuvasını iptal edip Caddy ile HDD bağla, hiç depolama sorunu çekmezsin.

SSD olarak 300 TL'nin üzerinde bütçeniz varsa 860 EVO öneririm. 300 TL'nin altında bütçeniz varsa Patriot Burst veya Apacer Panther öneririm.

Boyutu az oyunlar için yeterli olurda ileride 500 ya da 1TB HDD eklersin.

Laptopa sonradan HDD ekleme imkanı olmayabilir. İleride daha rahat bir kullanım için 500 GB daha iyi olacaktır daha rahat kullanırsın. Ağırlıklı oyun oynamayacağını düşünüyorsan veya yer olmazsa oyun silerim diyorsan 250 alabilirsin.

Windows'a kafadan 20GB desek (ki aslında fazla verdim ama güncelleme vs) Valorant'a 10-15GB desek, Zula'yı bilmiyorum ama sanırsam 10GB o da, Steam oyunları da zaten 15-20GB'mış ve son olarak ASUS programları da aşırı fazla yer kaplamaz. Yani nereden baksak sana 170-200 küsur yer kalıyor gibi. Yani yeter.

Windows 30 GB hocam :).

Yeni konular

Geri
Yukarı