250 km hızla gittiğim için ceza geldi

Ben niyetinizi anlayamadım yardımcı olmak mı yoksa tam tersi mi konuya boş yorum yapmazsanız sevirinim.
"Amacımız" yardımcı olmak ama her yeni mesajda yeni bir şey çıkıyor ortaya ve bu da insanlarda "troll konu" olarak gözüküyor. En başından düzgünce yazsaydınız herkes yardımcı olmaya çalışırdı. Ben şahsen troll konu olduğunu düşünüyorum.

Tekrardan söyleyeyim. 250KM ile 270KM arasında fiyat farkı abartılcak düzeyde olmaz.

"Amacımız" yardımcı olmak ama her yeni mesajda yeni bir şey çıkıyor ortaya ve bu da insanlarda "troll konu" olarak gözüküyor. En başından düzgünce yazsaydınız herkes yardımcı olmaya çalışırdı. Ben şahsen troll konu olduğunu düşünüyorum.

Tekrardan söyleyeyim. 250KM ile 270KM arasında fiyat farkı abartılcak düzeyde olmaz.
Benimde baştan söylememe sebebim zaten emniyetten olumsuz bir yanıt almaktı.Genede teşekkür ederim.Fikriniz sizde kalabilir...

270 ya da 250 ne fark eder? İkisinde de yasal sınırın %50'den fazla üstündesin. Ceza aynı. :D 4064 TL ceza hayırlı olsun, 15 gün içinde peşin ödeyince bir indirim oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Maaşın yarısı gidecek gibi duruyor onaylanmazsa. Teşekkürler.

Emniyet sizin durumunuzda sadece cezayı yazar geçer. İtiraz için ikametinizin bulunduğu adliyeye gidip sulh hukuk mahkemesine şahsen ya da vekalet verdiğiniz bir avukat vasıtayla dilekce ile başvurmanız gerekir. Ayrıca Online olarak vatandaş-UYAP sisteminden e-Devlet ile giriş yaparak da itirazınızı gerçekleştirebilirsiniz. Araç içinde bir hasta olduğunu belirtmişsiniz. O kişiye ait hastane giriş kaydını ve bahse konu kişinin yanınızda olduğuna dair varsa delillerinizi de dosyaya eklemeyi unutmayın. Geçmiş olsun.

Ohoo ben sadece 1 km fark için hız cezası yemiştim. İtiraz etmedim. (82 hız limiti, hata payı ile 90km sınır ben 91 ile yedim)

Artık çok dikkat etmek lazım. Öndeki araca sinirlendiniz yol vermedi, sağından geçtiniz, sağda da araç olduğu için tekrar sola girdiniz. Makas atma cezası gelebilir. ki bu 20.000Lira :)

Parası olan, sırf trafikte makas ve drift yapmak için araç toplayan adamlar var. Bunlar hala gazlıyor, gelen cezaları ödüyorlar koymuyor. Saçmalık. Cezayı para ile değil ceza puanı ile verecek ve ehliyete el koyacaksın. Puan dolunca mahkeme de açılacak. Ancak o zaman caydırıcı olur.

Ohoo ben sadece 1 km fark için hız cezası yemiştim. İtiraz etmedim. (82 hız limiti, hata payı ile 90km sınır ben 91 ile yedim)

Artık çok dikkat etmek lazım. Öndeki araca sinirlendiniz yol vermedi, sağından geçtiniz, sağda da araç olduğu için tekrar sola girdiniz. Makas atma cezası gelebilir. Ki bu 20.000lira :)

Parası olan, sırf trafikte makas ve drift yapmak için araç toplayan adamlar var. Bunlar hala gazlıyor, gelen cezaları ödüyorlar koymuyor. Saçmalık. Cezayı para ile değil ceza puanı ile verecek ve ehliyete el koyacaksın. Puan dolunca mahkeme de açılacak. Ancak o zaman caydırıcı olur.

İptali gerçekleşti sağ olun.

Geri
Yukarı