250 TL 775pin işlemci önerisi

Bütçe
250

The Artelox

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4
Anakart
GA-G41MT-S2PT
Merhaba öğrenciyim ve 250TL bütçem var sıfır ikinci el fark etmez bir işlemci arıyorum 250 bile fazla benim için 250'yi geçmezse çok iyi olur. Şu anki sistemim;

Anakart: Gigabyte GA-G41MT-S2pt
İşlemci: Intel Core 2 Duo E7500 2.93GHz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9500GT.
RAM: HyperX 2*2 4 GB RAM.
Windows 8.1Pro

Bu sisteme 250TL bütçe ile işlemci önerebilir misiniz eski tür oyunları en azından oynayabilmek istiyorum Valorant da açsa çok iyi olur soket LGA775. veya overclock yapabilir miyim yeni işlemci yerine mümkünse nasıl yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
250 tl 775 söket işlemci için çok fazla bir fiyat bilgin olsun. Bu arada her anakart her 775 söket işlemciyi destekler gibi bir şart yok bazıları pentium d ve core 2 duo işlemcileri bazıları quad core bazıları xeon destekleri gibi farklı çeşitleri var. Anakartının user manual pdf inden inceleyebilirsin.

Selam kanka. Açtığım konuya bakabilirsin. Ben almayı düşünüyorum 775LGA ve performans olarak oc de yapılabilir bir işlemci. 320 tl N11 de ama sahibindende falan 150 tl ye bulabilirsin iyi günler dilerim :)

En fazla bunu alabilirsin 250TL'ye. Ayrı olarak termal macun al, yanında gönderdikleri tek kullanımlık olanlar çok kötü.

En fazla bunu alabilirsin 250TL'ye. Ayrı olarak termal macun al, yanında gönderdikleri tek kullanımlık olanlar çok kötü.

E5450. modlayarak kullanırsanız tam F/P işlemcidir. Kendim kullanıyorum.

E5450 mi daha iyidir Q9400 mü? Yani Q9400'e vereceğim para değer mi performans artışı yaşar mıyım? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Soğutucu almasam olur mu? Ya da bir süre sonra alsam yazın çalışıp biriktiriyorum 3-4 hafta stok soğutucumla idare eder mi?
Edebilir ama sistemi yormamakta fayda var. (Oyun vb.)
Tamam en kısa sürede soğutucu ile birlikte Xeon e5450 almaya karar verdim. Fakat modlama kısmını bilmiyorum nereden öğrenebilirim veya nedir bu modlama bildiğim kadarıyla modlu bios falan indiriyoruz hiç bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı