250 TL En İyi Ekran Kartı ve RAM

ckanic

Hectopat
Bilgisayarıma ekran kartı ve RAM alacağım. Şu anda aşırı bir verime ihtiyacım olmadığı için kendime RAM ve ekran kartı için 250 TL sınır koydum. Buna göre alabileceğim en iyi parçaları bu başlığa linkler misiniz?

Radarıma yakalananlar:

Ekran kartları
VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD6670 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart
VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD4830 GDDR5 1GB 256Bit ATI Radeon DX10.1 Ekran Kart
VATAN COMPUTER - MSI - GT630 GDDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX 11 Ekran Kart
RAM
VATAN COMPUTER - GSKILL - 2GB Value DDR2 800Mhz CL5 Tek Mod

Bu fiyattaki ekran kartlarından birini alıp, 2 (yetersiz kalır diyorsanız 4 GB) RAM'takviye yapıp f/p oranını en yüksek tutacak sistemi arıyorum.

3 yıl on boardla yaşamanın ne olduğunu yaşayan bilir (Bir de RAM'ınız 1.5 GB ise) üstüne bir de core 2duo, akıllı akrabamızın attığı bu sisteme W7 ultimate kazığı.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi ekran kartı ve Ram demişsiniz ama iyi bir Ram zaten 200 lira. Bütçenizi arttırmanız gerek. Bu ekran kartlarından beklentiniz nedir?

En iyi ekran kartı ve Ram demişsiniz ama iyi bir Ram zaten 200 lira. Bütçenizi arttırmanız gerek. Bu ekran kartlarından beklentiniz nedir?

Şu anki sistemimle en düşük ayarda 25 FPS'de oynadığım leagueoflegend'si orta grafik ayarında minimum 50 FPS'de oynayabilme ve ETS2'yi açabilme beklentim var. 250 TL'ye bunların gerçekleştirilebileceğini umuyorum.

- - - Güncellendi - - -

Zaten bilgisayarın RAM'inde DDR2 RAM modeli kullanacağım.

Şu an bilgisayarımdaki sistem:

• İntel Core 2 duo 3.4 GHz işlemci 775 Socket
  • ASUS leonite2 anakart modeli
  • 512MB x3 RAM (1'inin çalıştığından emin değilim.)
  • Ekran kartı onboarda bağlı
  • Hitachi 7200 RPM 320GB harddisk modeli
  • Güç kaynağı BESTEC bu parçadan pek anlamam kasadan baktım üstünde max 300 W yazıyor.
  • W7 ultimate işletim sistemi.

Malesef çıtayı o kadar yükseltemem. Şu an 2 GB RAM ve ekran kartı alırım yani 2. RAM'i iptal edebilirim. Ayrıca parçaları kendim toplamayacağım. Bilgisayarcı bir tanıdığıma toplattıracağım bütçem aslında 250 TL. 20 30 civarında işcilik vereceğim adama. Kendime güvenemiyorum bu konuda.

Dostum şu anki anakartın zaten mksimum 667Mhz - 4GB destekliyor gibi duruyor. Bu bütçeyle alacağın kart çok alt seviye olacak. Ha bütçeyi yükseltip kart alsan yine olmaz çünkü bu sefer orta seviye bir kartla bile darboğaz oluşturacak kadar düşük sistemin. Yani şu an bu sisteme harcayacağın her para çöpe gider.

Benim tavsiyem biraz daha bekleyip bir kasa toparlaman.

Bu sisteme takabileceğin parçalar;

Bellekler : 2 adet 1GB 51 TL

Ekran Kartı : HD6670 154 TL

PSU : Senin PSU ile çalışmayabilir. O yüzden an azından bu. 72 TL

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı