250 TL İşlemci Soğutucusu Önerisi

Salo

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendime yeni bilgisayar topluyorum. İşlemci olarak İ5 6600k aldım, ancak üstünde fan'ı yok. Bütçem 250 tl bu fiyata alabilceğim en iyi soğutucu hangisidir?

Aynı işlemci bende var inan bana sıvı soğutma gereksiz. Ayrıca sıvı soğutma çok sesli oluyor 6. nesil işlemciler için hava soğutma yeterli OC yapacaksan bile.
Hyper 212 EVO kullanıyorum ve işlemciyi otomatik OC ile 4.1 GHz'ye çektim soğutma bana mısın demiyor. Arkada da oyun açık :D
uyur sonuçlar.
Sistemim
sistem 1.JPG

OC Miktarı %17
sistem 2.JPG

Sistem Boşta Değerler
sistem 3.JPG

Yük Altında Değerler
Sistem 4.JPG

Dilimde tüy bitti düzgün overclockla i7 performansına yakın performans alırsın fazla paranda cebinde kalır demekten şu resimleri koydun ya iyi ettin. O değerler ısınma bile sayılmaz istesen 4.1 hızını dahada arttırabilirsin.

Aynı işlemci bende var inan bana sıvı soğutma gereksiz. Ayrıca sıvı soğutma çok sesli oluyor 6. nesil işlemciler için hava soğutma yeterli OC yapacaksan bile.
Hyper 212 EVO kullanıyorum ve işlemciyi otomatik OC ile 4.1 GHz'ye çektim soğutma bana mısın demiyor. Arkada da oyun açık :D
uyur sonuçlar.
Sistemim
Eki Görüntüle 158866
OC Miktarı %17
Eki Görüntüle 158867
Sistem Boşta Değerler
Eki Görüntüle 158868
Yük Altında Değerler
Eki Görüntüle 158869

Dilimde tüy bitti düzgün overclockla i7 performansına yakın performans alırsın fazla paranda cebinde kalır demekten şu resimleri koydun ya iyi ettin. O değerler ısınma bile sayılmaz istesen 4.1 hızını dahada arttırabilirsin.

Arkadaşlar kendime yeni bilgisayar topluyorum. İşlemci olarak İ5 6600k aldım, ancak üstünde fan'ı yok. Bütçem 250 tl bu fiyata alabilceğim en iyi soğutucu hangisidir?

250TL'ye çok üst derecede overclock yapacaksan sıvı soğutucu al. Yoksa 100-150 TL hava soğutucu gördüğün gibi yetiyor.

Bana niye bu tepkin anlamadım. :) Msi eğer BIOS üzerinden OC modu aktif edip o şekilde kullanırsan OC'den gelebilecek tüm sorunların arızaları garanti kapsamında sayıyor. Bana bu değerler yeterli. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı