250 TL mouse önerisi

Bütçe
250

deactivatedfemo

Decapat
Merhabalar, ASUS TUF M5 modeline sahiptim ve 1 ay içinde ürünün sol butonu arızalandı. Garanti süreci ve inceleme sonrası stokta olmadığı için iade kararı alındı, aldığım fiyat 220 TL küsur ve bunun üzerine biraz daha koyup yeni bir model alacağım. Aklımda olan modeller hakkında fikir almak ve başka model önerileri almak için konuyu açtım.

Tutuş stilim palm grip ve claw grip arası diyebilirim.

elimin ölçüleri:
20.1cm X 10.1cm

Global önerilen oranlara göre (0.6) elime uygun mouse boyutu 12.1cm X 6.1cm, öneriler için kolaylık sağlayacaktır.

listemde bulanan modeller:
(indirim fiyatları göz önünde bulundurularak 250 TL bandında dahil ettiğim modeller mevcut)

• ASUS TUF M3 ~ m5 modeline yaşadığım sorundan sonra pek sıcak bakmıyorum fakat indirimler ile uygun bir fiyata alabilirim. Özetle ihtimal durumunda.​
  • Corsair Harpoon RGB Pro ~ sosyalde çokça önerildiğini gördüm ve tasarımsam olarak hoş, fakat global geri bildirimlerinde hoş şeyler görmedim (gerek donanımsal gerek yazılımsal). Sosyalde kullanan arkadaşlar olduğunu görmüştüm, bilgilendirirlerse sevinirim. @Caner Uncu @AirJET
  • HyperX PulseFire Core RGB ~ tasarım olarak bayağı hoşuma giden bir model fakat incelemelerinde yan butonların ve yan tarafların kavrama stillerine göre eziyet olacağından bahsediliyordu, ben de bahsi geçen kavrama stilini kullanıyorum. Ek olarak aynı sensör ve tasarıma sahip başka uygun fiyatlı modeller mevcut.​
  • Logitech G203/102 lightsync ~ en çok önerilen model olmasına rağmen nedense elime küçük geleceğini düşünüyorum ve derinlik olarak beni tatmin edeceğini sanmıyorum, kağıt gibi gözüküyor.​
  • Logitech G MX518 Hero ~ en sıcak baktığım modellerden birisi bu, hem Hero sensörüne sahip (440 IPS / 40G, 16.000 DPI/CPI) hem de fiyat olarak kalitesine göre çok iyi. Ek olarak yapısal olarak soru işareti var kafamda, tonlarca videolarını izledim ve incelemelerini okudum genel olarak her tutuş için uygun gibi duruyor. Kullananlar ya da deneyimleyenler varsa lütfen bilgilendirsin.​

Ek olarak İncehesap üzerinde 36 TL kupon oluşturabilirim, indirime girme ihtimali olmayan ve 300 TL bandında olan ürünler için kullanabilirim.

Son düzenleme:
10/10 mouse. Eliniz küçük-orta ise alın. Donanım ve yazılımda hiçbir sıkıntı yok. Rahatlıkla alabilirsiniz bence.

10/10 mouse. Eliniz küçük-orta ise alın. Donanım ve yazılımda hiçbir sıkıntı yok. Rahatlıkla alabilirsiniz bence.
El ölçülerimi belirttim, tasarım olarak benim de hoşuma giden bir model fakat geri bildirimleri beni şüpheye düşürdü, teşekkürler yorumunuz için.

Sensör bir kriter olmamalı. Hepsi hemen hemen aynı sensörü kullanıyorlar çünkü. Tercihi bu bütçelerde tamamen ergonomiye yapmanız gerek.

MX518 claw için kesinlikle uygun bir fare değil. Kalan farelerin hepsi claw tutuşa yatkın fareler.

Pulsefire Pro kullandım, relaxed claw tutuşta beni kesinlikle üzmedi. Pulsefire Core ile aynı ergonomiyi kullanıyorlar.

Sensör bir kriter olmamalı. Hepsi hemen hemen aynı sensörü kullanıyorlar çünkü. Tercihi bu bütçelerde tamamen ergonomiye yapmanız gerek.

MX518 claw için kesinlikle uygun bir fare değil. Kalan farelerin hepsi claw tutuşa yatkın fareler.

PulseFire Pro kullandım, relaxed claw tutuşta beni kesinlikle üzmedi. PulseFire Core ile aynı ergonomiyi kullanıyorlar.

MX518 sensör olarak Hero kullanıyor bununla birlikte input lag gibi etmenlerin hepsinde diğer modellerden üstün, kalite ve fiyat olarak en iyi seçenek. Ama dediğiniz gibi yapısı bütün bunları anlamsız kılabiliyor. Ben yapısı konusunda emin olamadım.

PulseFire konusunda bilgilendirme için teşekkürler, aklımda tutacağım.

Orta çağdan kalma bir sensör kullanmadığı sürece farenin performansı senin oynayışını etkilemez. Şu an evimde aktif olarak Deathadder V2 Mini kullanıyorum, abisi olan Deathadder V2'yi de kullanma seçeneğine sahiptim. Olay ergonomide bitiyor.

Orta çağdan kalma bir sensör kullanmadığı sürece farenin performansı senin oynayışını etkilemez. Şu an evimde aktif olarak Deathadder V2 Mini kullanıyorum, abisi olan Deathadder V2'yi de kullanma seçeneğine sahiptim. Olay ergonomide bitiyor.
Asus Tuf M3 ve Logitech G102 Lightsync konusunda fikriniz nedir? Bunlar arasında ya da başka öneriniz var mı?

G102, Claw için biçilmiş bir kaftan olsa da relaxed claw için ne kadar uygun olur tartışılır. M3 denemedim maalesef yorum yapamayacağım.

@AirJET G305 kullanıyor. G102 ile aynı ergonomiye sahip o daha detaylı bilgi verebilir.

G102, Claw için biçilmiş bir kaftan olsa da relaxed claw için ne kadar uygun olur tartışılır. M3 denemedim maalesef yorum yapamayacağım.

@AirJET G305 kullanıyor. G102 ile aynı ergonomiye sahip o daha detaylı bilgi verebilir.
Teşekkürler yorumun için, arkadaşı ben de etiketledim zaten. Diğer konularda görmüştüm bilgili mouse konusunda. Nedense G102 için fazla önyargılıyım.

G305 Claw ve benim kullandığım tutuş olan Relax Claw için çok uygun bir fare ama onun el ölçüsüne olurmu bilmiyorum benim elimin boyu 19x10 ve tam oturuyor bir tık daha büyük olsa oturmayacakmış gibi hemde o yüzden kesin bir yorum yapamıyorum.
Teşekkürler yorumun için, arkadaşı ben de etiketledim zaten. Diğer konularda görmüştüm bilgili mouse konusunda. Nedense G102 için fazla önyargılıyım.
Senin el ölçülerin ve tutuş olarak satın alman gereken minimum fare budur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı