250 TL R5 2400G için soğutucu tavsiyesi

Eğer kasanın yan tarafı açık kullanabilecekseniz SE224XT ya da T6 var. Ancak kasanın yan tarafını çıkarmayacaksanız SE903, ışık mışıklı ve kasaya yan panel ile sığacak ancak RAM'e temas edebilecek de Gametech HD3.0 var.

2400G için gerek yok bence. Kaliteli istiyorsa şu da var. 130W TDP.

Dediğiniz gibi çok da gerek yok aslında ama bazı oyunlarda kasma ve FPS düşmesi olduğundan dolayı dahili ekran kartına OC yaptım ve boşta 50-55 oyundayken 85-90 dereceleri görüyordu. O yüzden işlemci fanı almaya karar verdim.

Dediğiniz gibi çok da gerek yok aslında ama bazı oyunlarda kasma ve FPS düşmesi olduğundan dolayı dahili ekran kartına OC yaptım ve boşta 50-55 oyundayken 85-90 dereceleri görüyordu. O yüzden işlemci fanı almaya karar verdim.
Bence attığım ürün işinizi fazlasıyla görecektir hocam. 10400F gibi daha güçlü işlemcilerde Freezer HD2.0 kullanan arkadaşım var, sıcaklıkları stres testinde 65 dereceyi geçmiyor. Attığım ürün ondan bi' tık daha iyi.
Bunda efsane basit montaj braket sistemi yok ve tasarımı eski nesillerden. 130W vaadi ne kadar doğru tartışılır ama evet 2400G'ye yetecektir, fiyat olarak da yarı yarıya.
Ama fiyatı yarı yarıya. :D

Eğer kasanın yan tarafı açık kullanabilecekseniz SE224XT ya da T6 var. Ancak kasanın yan tarafını çıkarmayacaksanız SE903, ışık mışıklı ve kasaya yan panel ile sığacak ancak RAM'e temas edebilecek de Gametech HD3.0 var.

Kasanın yan tarafını açık kullanabilirim. Zaten bilgisayar masasında kapaklı alanda kullandığım için görselden ziyade performans önemli benim için. Işıklı olsa da olur olmasa da olur.

Kasanın yan tarafını açık kullanabilirim. Zaten bilgisayar masasında kapaklı alanda kullandığım için görselden ziyade performans önemli benim için. Işıklı olsa da olur olmasa da olur.
O halde uçarak malum ''SE-224-XT'' ürününü alabilirsin. Yan kapağı kapatma amacın yoksa.

Geri
Yukarı