250 TL Sakal ve Vücut Bakımı İçin Tıraş Makinesi Tavsiyesi

xesey96

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır kullanmakta olduğum Braun 3010s sorun çıkarmaya başladığı ve iyi kesemediği için yeni bir makine alma ihtiyacım doğdu.

Vücuttaki tüyleri ve sakalları alması yeterli. Şekillendirmesi, vb. hiç önemli değil; sadece pürüzsüz kesmesi benim için önemli.
Bütçem 250 TL, her türlü siteden alışveriş yapabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem yüz hem de vücut kıllarını aynı makine ile keseceksen çoklu bakım setlerine bakmanı öneririm. Önerdiğim modeller bütçeni biraz aşıyor ama amacına hitap eden cinsten.

Philips 7000
Braun MGK3080

Hem yüz hem de vücut kıllarını aynı makine ile keseceksen çoklu bakım setlerine bakmanı öneririm. Önerdiğim modeller bütçeni biraz aşıyor ama amacına hitap eden cinsten.

Philips 7000
Braun MGK3080
Vücut kıllarından kastım genital bölge, koltuk altı, vb. Şekillendirmeye falan önem vermiyorum; direkt kökten kesmesi benim için yeterli. Normal bir tıraş makinesi hem sakal hem de vücut kıllarını kesemez mi?

Vücut kıllarından kastım genital bölge, koltuk altı, vb. Şekillendirmeye falan önem vermiyorum; direkt kökten kesmesi benim için yeterli. Normal bir tıraş makinesi hem sakal hem de vücut kıllarını kesemez mi?
Tabii ki de keser, normal bir tıraş makinesiyle de tüm vücut kıllarını, saç ve sakal dahil olmak üzere kesebilirsiniz. Ancak tek bir tıraş başlığı kullanmanızı önermem. Genital bölge ve koltuk altında kullanıp, aynı başlıkla sakalları vs. kesmek hijyen bakımından pek de sağlıklı olmayacaktır.

Tabii ki de keser, normal bir tıraş makinesiyle de tüm vücut kıllarını, saç ve sakal dahil olmak üzere kesebilirsiniz. Ancak tek bir tıraş başlığı kullanmanızı önermem. Genital bölge ve koltuk altında kullanıp, aynı başlıkla sakalları vs. kesmek hijyen bakımından pek de sağlıklı olmayacaktır.
Şu anda kullandığım Braun 3010s'deki uç kısmı (kaset) değiştirilebiliyor. Hijyen açısından o kısmı değiştirerek kullanıyorum. Şekillendirme hariç olarak tıraş makinesi ne önerirsiniz, mümkünse ucu yani o metal kısmı değişebilsin.

Hocam spesifik bir model öneremiyorum maalesef. Philips 3000 veya 5000 serilerine bakabilirsiniz kullanım amacına göre farklı farklı modelleri mevcut ama vücut için Body Groom, sakal için Beard Trimmer, her ikisi için de Multi Groom serileri mevcut. Şekillendirme istemediğiniz için sadece vücut için olan Body Groom modellerine bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı