250 TL'ye Büyük El İçin Mouse Önerisi

Asus Gladius Bulk'ın tasarımını çok beğendim. Diğerleri bana biraz fazla gösterişli geldi, Rival 110 ile Asus Gladius Bulk'ı elime alıp karşılaştırdıkdan sonra karar vericem teşekkürler.

Bu arada Gladius normalde daha pahalı bir mouse Bulk versiyonu bir farklı bir ürün ile hediye edilen sürüm olması. Kutu içeriği normalden daha eksik. Fakat eksik olması pek bir şey ifade etmiyor çünkü onlar ekstra taşıma kılıfı kısa kablo ve yedek sviç. Üzerindeki sviçler zaten 20m tıklama ömürlü yenilerini de aliexpress den 1 dolara alabilirsiniz.
Asus Rog Gladius'un BULK versiyonu 200₺ civarı idi. Şahsen kullanıyorum. Ürün gayet iyi bir yazılıma da sahip. Eğer 50₺ daha eklenirse Rog Gladius 2 de alınabilir. Şuan gameekstra'da indirimde.

Gladius 2 de oldukça iyi bir seçenek Gladius birebir tasarımında daha iyi optik sensör daha kaliteli sviçler esktra aim tuşu ve rgb olması oldukça güzel.
250tl ye bulunabiliyor ise oldukça iyi bir alternatif.

Son düzenleme:
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Everest e karşı her zaman bir ön yargım olmuştur insanların şikayetlerinde dolayı, bildiğiniz başka bir model var mı ? mümkünse sade bir mouse olsun, ama o fiyat aralığında sade tasarımlı bi mouse yok ise tuşlu da olur. Şimdiden teşekkürler.
Steelseries rival 300 bunu önerebilirim fiyatıda şuan sizin kriterinizde güzel mouse :)

Steelseries rival 300 bunu önerebilirim fiyatıda şuan sizin kriterinizde güzel mouse :)
Arkadaşım uzun süre rival 300 kullanımı sonucu sol tarafındaki plastiğin erimesinden dolayı rahatsızdı. Bu arada Gladius'u yaklaşık bir yıldır kullandığım için bu sorunun olmayacağı garantisi veremem arkadaşa.

Buradan daha önce alışveriş yaptınız mı? Bana pek güvenilir gelmedi, hakkında pek bilgi de yok galiba.

Arkadaşım uzun süre rival 300 kullanımı sonucu sol tarafındaki plastiğin erimesinden dolayı rahatsızdı. Bu arada Gladius'u yaklaşık bir yıldır kullandığım için bu sorunun olmayacağı garantisi veremem arkadaşa.
Rival 310'da bu hata giderildi.

Rival 110 vs Rival 300 adlı konuda 300'ün 110'a nazaran malzeme kalitesinin kötü olduğunu söylüyorlar. Hiç kullandınız mı ? ne kadar doğrudur ?
Rival 300'de aşınma sorunu var, Rival 100'de ise siyah modelinde boya soyulma sorunu var. Rival 110'da ve Rival 310'da böyle bir sorun yok.

Yorum yapan herkese çok teşekkürler. Asus ROG Gladius Bulk ve Steel Series Rival 110 arasında karşılaştırma yapıp ona göre mouse alacağım. Gönlüm Rival 110 dan yana :D ama Asus da beni şaşırtabilir bilemiyorum. Tekrardan teşekkürler.

Yorum yapan herkese çok teşekkürler. Asus ROG Gladius Bulk ve Steel Series Rival 110 arasında karşılaştırma yapıp ona göre mouse alacağım. Gönlüm Rival 110 dan yana :D ama Asus da beni şaşırtabilir bilemiyorum. Tekrardan teşekkürler.
Olayı yazılım olarak da ele almanı tavsiye ederim. Şahsen SteelSeries Engine 3 deneyimlerimce pek kullanışlı değildi. Piyasaki en iyi yazılımın Logitech'te olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden seçeneklerinin arasına G402'yi de eklemeni öneririm.

İkisi de oldukça kaliteli sviç ve sensöre sahip mouselar. Gladius 0.5ms tepkime süresi ile biraz daha önde ancak elde tutuş şekli önemli, bir yerde deneyip karar vermenizi tavsiye ederim.
G402 de G geçişi özelliği var ise evet yazılım önemli. Ama G geçiş özelliği yok ise yazılım ile bir kere ayar yapılıyor sonra unutuyorsunuz diyebilirim.

Olayı yazılım olarak da ele almanı tavsiye ederim. Şahsen SteelSeries Engine 3 deneyimlerimce pek kullanışlı değildi. Piyasaki en iyi yazılımın Logitech'te olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden seçeneklerinin arasına G402'yi de eklemeni öneririm.
Logitech G502, Logitech G900, Corsair Harpoon ve Corsair Dark Core kullandım bence en iyisi Corsair'in iCUE yazılımı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı