250 TL'ye i7 4790 Tabanlı Sisteme Anakart Önerisi

denylord

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 ay içinde sistemi topluyorum. Şuan elimde i7 4790 işlemci mevcut. Aslında kafamda az çok belli oldu sistem, ama size de danışmak isterim. Ekran kartı olarak MSI GTX 970 veya MSI R9 280/285 tercih edeceğim. Anakarta 250 TL civarı bütçe ayırıyorum. Asus H81M-PLUS ile MSI H81M-P33 arasında kaldım. Birde güç kaynağı 600W mı, 650W 'luk mu yeterlidir? Sizin tavsiyeleriniz nedir? Sistem parçalarını sorunsuz şekilde taşıyacak ve uzun ömürlü bir şey düşünüyorum. Tamamen oyun için ve ara sıra ufak çaplı photoshop programları için kullanacağım. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Dipnot: Tavsiye ettiğiniz anakartın veya ekran kartını, neden ve detayları ile açıklarsanız sevinirim.
Dipnot 2: Şu marka yeni çıktı, diğerine göre daha iyidir gibisinden tavsiye istemiyorum. Eğer aralarında fazla bir fark yoksa (15-20 FPS gibi), düşük bütçeli olanı tercih edeceğim.

GTX 970 alın, 600W PSU rahatlıkla yetecektir. Anakart olarak da MSI H97 PC Mate önerebilirim. Veyahut dediğiniz gibi H81 Chipset'li de olabilir. Tasarruf amaçlı PSU 550Watt da tercih edilebilir.

GTX 970 alın, 600W PSU rahatlıkla yetecektir. Anakart olarak da MSI H97 PC Mate önerebilirim. Veyahut dediğiniz gibi H81 Chipset'li de olabilir. Tasarruf amaçlı PSU 550Watt da tercih edilebilir.
O.C hakkında pek bir bilgim olmadığı için, OC yapmayacağım. H81 Chipset bir anakart H97 PC Mate'ye göre ne gibi farkları olur?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı