250 TL'ye R5 5500 için termal macun önerisi

1 gram olması sorun yaratır mı? MX-6 4 gram çünkü.

Tek kullanım için fazlasıyla yetecektir.

Mevcut soğutucunuz işlemcinizi soğutamıyor ise macun değiştirmek pek bir artı sağlamayacaktır ancak temizlik vs. sonrası hangi macunu kullanmalıyım diyorsanız, o işlemcide çok fark etmeyecektir.

O iş öyle olmuyor, termal macun en az işlemci soğutucusu kadar önemli. En kötü macunu alırsanız tabii ki soğutmaz, isterse en iyi soğutucu olsun verim alamazsınız. Maalesef termal macunun önemi pek anlaşılmıyor.

Tek kullanım için fazlasıyla yetecektir.

O iş öyle olmuyor, termal macun en az işlemci soğutucusu kadar önemli. En kötü macunu alırsanız tabii ki soğutmaz, isterse en iyi soğutucu olsun verim alamazsınız. Maalesef termal macunun önemi pek anlaşılmıyor.
65w bir işlemci için malesef dediklerinizin geçerliliği yok. Bu arkadaşımızın durumunda "iyi" pahalı bir macun almak sadece israf olacaktır.

65w bir işlemci için malesef dediklerinizin geçerliliği yok. Bu arkadaşımızın durumunda "iyi" pahalı bir macun almak sadece israf olacaktır.
Watt ile pek ilgisi yok, derecelere bakar daha çok. Dediğiniz gibi olsa düşük güç tüketen laptop işlemcilerine diş macunu sürer geçerdik nasılsa macun macundur diye. Kastettiğiniz macunların da diş macununudan farkı yok zaten. Isı iletimi ile Watt arasında nasıl bir ilişki kurdunuz anlamadım.

Kryonaut varken tavsiye etmem şahsen. Kötü değil tabii ki ama 1-2 derece daha düşük değerler veriyor Kyronaut. Şu an Türkiye pazarında pek alternatif yok ona.

Aralarındaki fark 0.5 derece, Kyronaut'dan iyi diye paylaşmadım, çok iyi macundur, alternatif macunlar bilinsin.

Aralarındaki fark 0.5 derece, Kyronaut'dan iyi diye paylaşmadım, çok iyi macundur, alternatif macunlar bilinsin.
Tabii ki hocam, attığınıza da güzel macundur, denemiştim. Ben sadece pek alternatif bakmaya gerek olmadığını düşünüyorum, 5-600 TL seviyelerine kadar pek alternatif yok dediğim gibi. Piyasadaki çoğu macunu denemiş ve bu işlerle hobi olarak düzenli şekilde uğraşan biri olarak söylüyorum.

MX6 alıp geçin.

1716679863388.png

Mevcut soğutucunuz işlemcinizi soğutamıyor ise macun değiştirmek pek bir artı sağlamayacaktır ancak temizlik vs. sonrası hangi macunu kullanmalıyım diyorsanız, o işlemcide çok farketmeyecektir. Güvenilir bir markanın en ucuz macununu alabilirsiniz.
Eskiden CPU Overheat hataları ile boğuşuyordum termal macun değiştirdim maksimum 85 derece gördü alet. En dandik soğutucuya bile sıvı metal yap illa fark edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı