250 Watt Psu'ya Hd 7730

Öncelikle merhaba. Konu doğru yerde mi onu bile bilmiyorum. Kusuruma bakmayın. 250 watt psu var. Casper kasada ve celeron g550 işlemci ve 2 gb ram takılı. Nasipse yarın 6 gb olacak ve ekran kartı olarak 7350 takılı çöp bir ekran kartı 5450 ile eşdeğermiş. Diğer yerlerde yanlış duymadıysam oem olan 7350'ye bakınca 19 watt harcadığı söyleniyor ve 7730'un ise 47 watt harcadığı söyleniyor.

Cazper malum ne halt bir marka belli değil. Şu psu'da 187 ile 250 watt gibi bir şey yazıyor. Ama tam olarak emin değilim. 187'den galiba üstünde yazılan yazıya göre toplam parçaların harcadığı watt o kadar ama kesin bir bilgim yok. Ama sınır 250 watt. O kesin. Bu devirde herkes iyi marka kullanıyor ama 16 yaşında lise 2 öğrencisi olarak çok zor ve para benden gitmiyor tabi ki baba zoru. :) Psu yu değiştirceğine yeni bilgisayar alırım diye tutturdu. Mecburen bu konuyu açtım. Zaten her neyse 1066 mhz 2 gb ram takılı anakartta anakartında markası belli değil. Taiwan malı bir kart ve ben bunu 4 alıp 6'ya yükselteceğim.

Oda psudan bi kaç watt harcayacaktır diye düşünüyorum. 7730'a güncelleyebilir miyim bu ekran kartını? Gerçi şu an için açamadığı oyun yok. Sıcaklığı boşta 44 en ağır grafiklide 70'lerde falan geziyor çok bir sorunu yok. 90'ları görmedikçe bence. Ama ram 99'u falan görüyor. Az olduğu için onu yükseltme gereği duydum da. Aradan şu ekran kartını'damı yükseltsem diye düşündüm. Biraz uzun oldu evet ama malum her şeyi anlattım. Artık sizin düşüncelerinize kaldım. Yükseltirsem yanar mı? Yoksa hiç karışmadan bu pc'yi babama bırakıp 6-9 ay boyunca bana yeni pc almasını mı sabır edeyim? Benim yerimde kim olsa sabır edemez ama neyse sizlerin düşüncesini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci max 65watt, ekran kartın 45 watt diğer bileşenleri de eklersek güç kaynağın sınırlarda. Benim anladığım kadarıyla prizden 250watt çekiyor fakat 187 watt güç üretebiliyor. Yani sen 187 olarak düşün. Yine de ekran kartı fazla güç çekmediği için ben bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Teoride bir sorun çıkmaz gibi gözüküyor ama en sağlıklı sonuç tabi ki deneyerek elde edilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı