2500-2600TL Bütçeli oyuncu bilgisayarı toplama

vexisca

Hectopat
Arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere kasa toplamak istiyorum.

Bir kaç parça seçtim onları yazayım buraya;

• i7 4770,
  • Gigabyte Z87 HD3 anakart,
  • Corsair 8gb CL 10 Vengeance RAM,
  • Seagate 1TB hard disk,
  • Gigabyte GTX 760 Windforce ekran kartı,
  • Kasa olarak Cooler Master HAF 912.
  • Psu kasada mevcut 750watt.

http://www.novabilgisayar.com'un pc toplama sihirbazından yaptım. Orada seçenekler mevcut fiyatlarıyla birlikte. Şunu alma parana yazık bunu al daha iyi gibisinden bir şeyler derseniz diye attım. Her türlü öneriye açığım zira donanımdan pek anlamıyorum.

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar. :)

TOPLAM :​
2.278,38 TL​
KDV (%18) :​
410,11​
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.688,49 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla işlemciden kısıp ekran kartını arttırmışsınız. Yalnız ben CPU olarak 4. nesil i7 istiyorum. Kasadan falan kısıp ekran kartını GTX 770 yapamaz mıyızki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin konu başlıgın oyuncu bilgisayarı onun için en önemli yatırım ekran kartı oyun için. İ7 4.nesil işlemci özellikle render veya grafik işlerle ugraşmıyorsan İ7 gereksiz.Ram alırken gecimke süresi Cl9 olan ramleri tercih etmelisin.

qctp1.png

%25 indirim ile 1533 TL eder.

Ekran kartı olarak;

GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x OC, 2GB, PCIExp Ekra, Fiyat: 1.102 TL

Bu bütçe ile kesinlikle İntel'e girişmemelisiniz bile.

Şöyle anlatayım. Bir aracın tek tekerlekle gittiğini farz edin. Diğerinin ise çift tekerlekle. En basit açıklaması bu sanırsam. Tercih edilecekse çift kanal edilmeli.

Teşekkürler :like:

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum.
i5 4670K yerine AMD FX-8350 daha iyi mi olur? Karşılaştırabilir misiniz artı ve eksileriyle?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı