2500-3000 TL'ye oyuncu bilgisayarı toplama

@Silinen üye sanırım zor yerden sordum :)) Hani cevaplayacak başka kişi tanımadığımdan seni yoruyorum kusura bakma :/ Bir de ben genel olarak online oyun oynuyorum, "League of legends" gibi, Bilgisayar oyunları olarakta genel olarak strateji oyunları oynuyorum. Red alert, yuri ve benzeri gibi.. BF pek sevmiyorum ama call of duty gibi oyunları da oynuyorum, ama genel olarak Online oyunlar oynucağım, bilgisayar olarak da strateji. Tabii bu demek değil ki Call of duty gibi oyunlar oynamayacağım. :) Sizde bu tür oyunlar için, online ve strateji oyunlar için i5 4690 ve Nvidia gtx 970 iyi bir tercih midir? Yoksa 760 veya 770 alıp SSD mi almalıyım? Ve askere gidip geldikten sonra beni götürmesini istiyorum bu bilgisayarın. Yani 1-1.5 sene sonra askere gidicem 1 yılda askerlik, 2-3 yıl sonrada götürmeli bu parçalar beni... Cevaplarsan çok makbule geçecek :)
SSD siz askerden geldikten sonra çoook ucuzlar o yüzden şimdi 970 alın ve askerden geldikten sonra ssd alırsınız.

Yani 970 den şaşma diyorsunuz, 760 veya 770 askerden sonra götürmez diyorsunuz mm, peki SSD yi sonraki adıma bırakayım o zaman. :) Teşekkürler.

Bildirimler arasinda konuyu gorup cevaplayamadim, uzgunum.
1- Enerji tasarrufu elbet olabilir fakat ondan once 12V kanali onemli. 12V degerini soyle ogrenirsin:

-Urunun sitesinde guc kaynaginin degerlerini gorursun. 12v kategorisi altinda kac A verdigini gosterir. Onu 12 ile carparsin. Orn: 42A x 12 = 504W

-Guc kaynaginin resmini arastirirken etikette ne verdigini gorursun.

2- Elbette i5-4670K al. O.C yapilabiliyor ve daha uzun omurlu olur.

3- SSD'yi cikar kafandan. GTX970 ile yola devam. Her ne oyun oynarsan oyna, guncellik her zaman onemli.

4- Sistemin seni cok cok uzun yillar goturecek. Rahat ol.

Çok teşekkürler, son iki soruyu sorarak konuyu kapatabiliriz :))

1- Peki GSKİLL alırsam 1866 GHz mi almayım 1600 mü? Veya 2133 mü?

2- Windows orjinal kutular oldukça pahalı, windows konusunda 8.1 key istediği içinde problem çıkacak zaten cd si olmadığı için kuramıcam da :/ Özet: Windows konusun da ne yapmalıyım, ne önerirsin?

1- Dilediğini seç. Aralarındaki farkı anlayamazsın. Ben 1600 diyorum.
2- Şu adımları uygula. Boşver 280TL vermeyi.

- İlk önce buradan Windows 8.1 RTM sürümünü indir.
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

- İndirdikten sonra minimum 8GB USB bellek gerek. Ona yazdıracaksın.
UEFI Windows 8.1 USB'ye Yazma

- Ardından adım adım Windows 8.1 kurulumuna geçebiliriz ;)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

- Sonra Microsoft DreamSpark'a öğrenci olduğumuzu kanıtlamak için başvuruyoruz. Eğer E-okul'un varsa veya üniversiteli olduğuna dair kanıtların varsa, bunu yollaman gerekecek.

Neden mi kanıtlıyoruz? Çünkü kabul edildiğinde bedavadan orijinal Windows 8.1'e sahip olacaksın. Hem de gereksiz metro uygulamaları da olmayacak ;)

Windows Embedded 8.1 Industry Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki işlemci konusunda sıkıntım yok, İ5 4690 almak istiyorum, ekran kartı olarak çoğu kişi Nvidia öneriyor, benimde aklımdan geçen marka nvidia, fakat 760 gtx ile radeon 280x hemen hemen aynı fiyat, hangisini almak daha mantıklıdır? 280x çünkü gtx 760 onun rakibi değil, 280x'in rakibi 770 gtx dicek bazı kişiler fakat, 760 gtx 630 TL, 770 işe 900 tl, 280x'in fiyati ise 750..

Yani özet;

GTX 760 = 630 TL
Radeon 280x = 750 TL
GTX 770 = 900 tl,

Hani 770 o paranın hakkını verir mi? Sonuç olarak pek fark yok gibi, 256 bit ekran kartı. Bu üç karttan hangisini tercih etmeliyim, ve 770 diyenler sizce, 760-280x ile bu kadar para farkı olmasına değer mi? Anlıcağınız, ekran kartında çok sıkıntılıyım. :) Bu arada SSD almayı pek düşünmüyorum pek faydası olabiliceğini düşünmediğimden kaynaklanıyor olsa gerek.
GTX 760 ile GTX 770 arasında 12-13 fps gibi bir rakam var ve buda ciddi bir rakam.

Çok sağol, böyle bir ihtimal varsa olmadı kuzenim ünüversite okuyor ondan da yardım alabilirim. Ya açıkcası her gün sistem ile ilgili fikirlerim değişiyor. Arkadaşlarım nede olsa 1-1.5 sene sonra askere gidiceksin diyor. Ucuz bir ekran kartı al 1 sene idare etsin seni high ayarlarda askerden gelince ekran kartı alırsın diyorlar. Aslında mantıklı geliyor, 2-3 yıl sonra ne kadar güzel ekran kartları çıkabilir diye düşünüyorum. 3 yıl sonra 970 eski kalır diye de düşünebiliyorum : ))

İşlemci i5 4670K veya 4690 alsam oda eskir mi diye düşünüyorum anlıcağın kafam da deli sorular :))

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı