2500-3000 TL Arasında Kamera Öncelikli Telefon Önerisi

Hiç düşünme galaxy fun edition al

Dostum Note 7 fiyatında Realme XT var.
Zaten outlet harici bulmak zor.
@Silinen üye sanırım fiyatından haberiniz yok.

7000 TL, denemiş biri olarak kamera olarak en yakın cihazın Realme XT, ikinci en yakın cihazın Meizu 16TH, üçüncü en yakın cihazın Mi A3 olduğunu söyleyebilirim bu bütçe aralığında. Alıp 1 hafta kullanıp iade etmeyi çok seviyorum. Hoşuma giden olursa kalıyor ve diğer kişilere de öneride bulunabiliyorum.

Yeter artık bu nedir yahu, sokratakan gibi şişirdiniz şu telefonu. Tamam oyun için güzel ona bir lafım yok fakat kamerası iyi değil. Xiaomi bu telefonu sizin gibi MP'si yüksekse süper çeker diyenler için piyasaya sürdü. Normal bir sensör ve lens kullanıyor. Ortalama bir kamera sadece.

Ama 64MP bu süper çekmesi lazım diyenlere aldanmayın. Mi A3'te makro lensli ek kamera bulunmamasına rağmen Note 8 Pro'nun makro lensinden daha iyi makro fotoğraf çekiyor. Bakıyonuz 4 kamera var 64MP yapıştırıyonuz süperçekenkameralıtelefondamgası'nı , öyle bir şey yok. Zaten IPS LCD ekranda mükemmel çekmiş bile olsa o mükemmeli fark etmeniz Super Amoled veya Amoled'e göre zor. Ekran 1080p IPS LCD olduğu için görebileceğiniz maksimum kalite sınırlı. Realme XT'nin çektiğini ve Note 8 Pro'nun çektiğini aynı 4K ekranda incelerseniz Note 8 Pro'nun balon olduğunu anlarsınız. Tabii 5 numara bir gözünüz yoksa. Bir de tek geçerim diyen kitle var. Adamlar 2300'e 64GB telefon alıp kazıklanmış, toz kondurmak istemiyor sürekli övüyor.

Kısaca Note 8 Pro kamera değil PUGB mobil makinesi.

Galaxy A serisinde en çok uğraşılan şeylerden biri batarya diğeri kameradır.

Mi A serisinde de aynı şekildedir, batarya uzun gitsin diye saf android bile kullandılar. İşe de yaradı.

Yurdum insanı yıllar önce bilgisayarda ne yaptıysa burada da aynısı yapıyor. ramçoksaiyidirmoruqhiçkasmaz diyor tekrar. Dejavu yaşıyorum. Oooo 8 çekirdek hiç kasmaz, ooo 8gb ram hiç kasmaz, oooo 4 kamera mükemmel çeker... Bıktım vallahi bıktım. Gelecekte önemli olanın işletim sistemi olduğunu anlayacaklar, optimizasyon olduğunu anlayacaklar, er geç anlayacaklar. O zaman telefonlar ne kadar az ramle ne kadar çok performans verir diye uğraşacaklar. Bolca ram ve 999999 mAh batarya için değil.

Windows 10 bile 8GB ram ile rahat rahat çalışırken sen kimsin ki 12GB ram gerektireceksin?

4 kamera olması hiç bir fayda sağlamaz çünkü o kameralar göstermeliktir. (Redmi Note 8 Pro için konuşuyorum)
Öneriniz için teşekkür ederim ama bütçemi bayağı aşıyor.

Dostum Mi A3 alabilirsin, ekran çözünürlüğü düşük olduğu halde fotoğraflar gayet net görünecektir. Televizyondan falan izlerken sıkıntı yaşamazsın.

Ekran net ve kamera iyi olsun istersen Realme XT en iyi seçenektir.
2000 civarında en iyi kameraya sahip telefon Meizu 16'dır. 16TH değil 16. Arada çok fiyat farkı var.

Xiaomi markası ülkemizde malesef pek de uygun fiyatlı değil. 300 dolarlık ürün 3500 TL olarak geliyor maalesef. Yurtdışından alırsan 2000 TL imei kayıt ücreti ödemen gerekecektir. O yüzden Realme ve Meizu markaları şu anlık en iyi seçeneklerdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Note 7 fiyatında Realme XT var.
Zaten outlet harici bulmak zor.

7000 TL, denemiş biri olarak kamera olarak en yakın cihazın Realme XT, ikinci en yakın cihazın Meizu 16TH, üçüncü en yakın cihazın Mi A3 olduğunu söyleyebilirim bu bütçe aralığında. Alıp 1 hafta kullanıp iade etmeyi çok seviyorum. Hoşuma giden olursa kalıyor ve diğer kişilere de öneride bulunabiliyorum.
Ama samsung bilindik bir marka sıkıntı çıkmaz dostum o bakımdanda düşün

Ama Samsung bilindik bir marka sıkıntı çıkmaz dostum o bakımdan da düşün.

Dostum Samsung'a kötüdür almayın demedim, arkadaşın önceliklerine göre öneride bulundum.

Fiyat çok fazla ve eski bir telefon. Sıkıntı çıkmama ihtimali az. Yenilenmiş telefon almaya Amazon dışında sıcak bakmıyorum. Çekim gücü vb. sıkıntılı oluyor.

Dostum Samsung'a kötüdür almayın demedim, arkadaşın önceliklerine göre öneride bulundum.

Fiyat çok fazla ve eski bir telefon. Sıkıntı çıkmama ihtimali az. Yenilenmiş telefon almaya Amazon dışında sıcak bakmıyorum. Çekim gücü vb. sıkıntılı oluyor.
Bendede fun edition var hem kamera açısından hem diğerlerinden çok kaliteli 3 yıl kullandım hiçbir sorun çıkmadı daha

Bende de Fan edition var hem kamera açısından hem diğerlerinden çok kaliteli 3 yıl kullandım hiçbir sorun çıkmadı daha.

Fan edition*

Realme XT'yi denersen Fan Edition'un kamerasından daha iyi olduğunu görürsün.
3 yıl önce için güzel bir telefondu fakat şimdi daha iyileri daha ucuza mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı