2500-3000 TL ekran kartı önerisi

Hocam henüz almadım ama Ryzen 3600 ya da 3600X düşünüyorum.

Aynen öyleymiş hocam ya, RX 5600 XT'de yazılım problemleri varmış, kararsız kaldım o yüzden, siz değerli üyelere sormak istedim.

3600X almanıza gerek yok arasında sadece 2 FPS oynuyor ve fiyat farkı gereksiz onun yerine ekran kartına yatırım yapabilirsiniz.
RX 5700 XT versiyonunda yazılım problemleri vardı diye biliyorum ama RX 5600 XT hakkında çok şikayet duymadım alabilirsiniz bence.
Ama ucundan bir RTX deneyimi için 2060 alabilirsiniz sürücüleri daha stabildir karar size kalmış

Hocam henüz almadım ama Ryzen 3600 ya da 3600X düşünüyorum.

Aynen öyleymiş hocam ya, RX 5600 XT'de yazılım problemleri varmış, kararsız kaldım o yüzden, siz değerli üyelere sormak istedim.

Yazılım problemlerini artık geçti sonunda AMD. Ama şanssızsanız arada bir siyah ekran ile karşılaşılabilir.

RX 5600 XT Pulse alınabilir(2550 TL). Performansı yaklaşık %3 daha iyi 2060'dan. Ama 2060'da Ray Tracing var diye onu tercih etmek isterseniz (ki ne kadar 2060 ile alacağınız Ray Tracing denryimi sizi tatmin etmeyecek olsa da) ucundan RTX'i tatmak için 2060 alınabilir. Ya da DLSS 2.0 destekli oyunlar da artarsa DLSS 2.0 için yine tercih edilebilir. Şu an indirimde Gigabyte 2060 OC modeli var. İyi modeldir öneririm. RX 5600 XT tarafında da ilk başta dediğim gibi Pulse modeline bakılabilir.
hocam rtx 2060 da pek kayda değer bir biçimde değil sanırım,pek takılmıyorum ona. Aslında ilk baktığım sapphire rx 5600 xt fakat yazılım problemleri olabilir diyorlar o yüzden 2060 a geçeceksem en mantıklısını seçmem gerekiyor,sen performans ve ısınma olarak hangisini tavsiye edersin?

Bu arada kim dedi bilmiyorum ama 2060 OC Gigabyte ısınan bir mıdel değil. Aksine 3000 TL altına satılan bir model için çok da iyi bir soğutmaya sahip.

Hocam ısınsa ne yazar. Bir ekran kartına bu kadar para verebiliyosan adam gibi bir soğutucuda alabilirsin bence.
aga param kalmıyor yoksa tabi ki isterim herkes gibi :D
bu arada foto yükledim zannediyorum ama yükleyememişim galiba,iş yoğunluğundan kbakmayın. bu modellere bakıyordum bende. sitede yeniyim kbakmayın arkadaşlar.
aga param kalmıyor yoksa tabi ki isterim herkes gibi :D
bu arada foto yükledim zannediyorum ama yükleyememişim galiba,iş yoğunluğundan kbakmayın. bu modellere bakıyordum bende. sitede yeniyim kbakmayın arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• pca.jpg
    pca.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 32
Hocam RTX 2060'da pek kayda değer bir biçimde değil sanırım, pek takılmıyorum ona. Aslında ilk baktığım Sapphire RX 5600 XT fakat yazılım problemleri olabilir diyorlar o yüzden 2060'a geçeceksem en mantıklısını seçmem gerekiyor, sen performans ve ısınma olarak hangisini tavsiye edersin?

Ya şimdi modelden modele değişir ısınma. Misal 5600 Pulse ile 2060 OC'yi karşılaştırsak arada çok büyük farklar olacağını sanmıyorum. İkisi de sizi üzmez iyi bir kasa ile. Performans konusunda bir oyunda biri diğerinde diğeri önde gibi bir durum var. Yani şunu alırsanız her oyunda geçer diye bir şey yok. Ama genel ortalamaya bakılınca RX 5600 XT %3'lük bir fark yaratabiliyor. Ama dediğim gibi sizin aktif oynadığınız oyunlarda belki 2060 dah iyi performans veriri onu bileneyeceğim. Yan performansa eşit desek daha doğru olur. DLSS 2.0 desteği olan oyunlarda DLSS açık 2060 bayağı bir fark atıyor ama DLSS destekli oyun sayısı şu an az. Yani karar sizin. Yazılım konusunda da 2060 daha stabil ama RX 5600 XT'de şu an stabilleşti gibi. Onu forumdaki mevcut RX 5000 serisi kullananlara bir sorarsan daha iyi bir cevap alırsın. Aslında etiketlerdim ama kim kullanıyor bilmiyorum. Bilen varsa özellikle RX 5600 XT kullanıcılarını etiketleyebilir.

Eğer RTX, DLSS gibi NVIDIA teknolojisi istiyorsanız 2060 alabilirsiniz. Ama onun dışında 5600XT derim. 5600XT'de fidelity FX ve ris var.
Ya şimdi modelden modele değişir ısınma. Misal 5600 Pulse ile 2060 OC'yi karşılaştırsak arada çok büyük farklar olacağını sanmıyorum. İkisi de sizi üzmez iyi bir kasa ile. Performans konusunda bir oyunda biri diğerinde diğeri önde gibi bir durum var. Yani şunu alırsanız her oyunda geçer diye bir şey yok. Ama genel ortalamaya bakılınca RX 5600 XT %3'lük bir fark yaratabiliyor. Ama dediğim gibi sizin aktif oynadığınız oyunlarda belki 2060 dah iyi performans veriri onu bileneyeceğim. Yan performansa eşit desek daha doğru olur. DLSS 2.0 desteği olan oyunlarda DLSS açık 2060 bayağı bir fark atıyor ama DLSS destekli oyun sayısı şu an az. Yani karar sizin. Yazıl konusunda da 2060 daha stabil ama RX 5600 XT'de şu an stabilleşti gibi. Onu forumdaki mevcut RX 5000 serisi kullananlara bir sorarsan daha iyi bir cevap alırsın. Aslında etiketlerdim ama kim kullanıyor bilmiyorum. Bilen varsa özellikle RX 5600 XT kullanıcılarını etiketleyebilir.
Dlss iyi değil. Görüntü kalitesini bozuyor. Dlss 2.0 bozmuyor ama çok az oyunda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı