2500-3000 TL ikinci el bilgisayar toplama

Bütçe
3000

Boromir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşım için ikinci el bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyoruz. Ekran kartı, anakart ve işlemciyi ikinci el olarak alıp, diğer parçaları da sıfır almayı düşündük. Dün aklımızda birkaç kombinasyon oluşturduk fakat daha iyi bir sistem toplayabilecek birileri olduğunu düşündüğümüz için buraya konu açmak istedik. Azami bütçe 3000TL sadece kasa. Güzel sistemler geleceğine inanıyoruz, şimdiden teşekkürler =)

Bu arada şehir Eskişehir.

R5 1600 14nm
8 GB 3000 MHz RAM
B350 anakart
RX 480 4/8 GB
1 TB HDD
Zalman ZM-T3/T4
Böyle bir bilgisayarla arkadaşın istediği her oyunu oynar.
İkinci El fiyatının yaklaşık 3000 lira olduğunu düşünüyorum eğer fazla çıkarsa anakartı A320 yapın ya da işlemciyi R5 1400/1500 yapın.

Al bakalım.

Overclock yaparsın R9 380'ine ve çoğu oyunlarda RX 470'e yetişirsin.

Şehir Eskişehir demene gerek yoktu, GeT ilan bunlar. İstersen Türkiye sınırından al ;)

Al bakalım.

Şehir Eskişehir demene gerek yoktu, GET ilan bunlar. İstersen Türkiye sınırından al ;)

Hocam bence yerinde denemek için beliftti arkadaş onu, 2. elde GET sadece paranızı koruyor, ürün bozuk çıksa herhangi bir güvence yok.

Çok teşekkürler sistemler için zahmet ettiniz. En yakın zamanda parçaları tek tek satın alıp önerdiğiniz sistemi kuracağız.
Aliexpress üzerinden öneri yaparsak sorun olur mu?
Hayır, sorun olmaz ama olası bir durumda iade etmesi veya değiştirmesi çok zahmetli oluyor. Önerebilirsiniz yine de ama tercihimiz yurt içinden alışveriş yapmak.
Al bakalım.

Şehir Eskişehir demene gerek yoktu, GeT ilan bunlar. İstersen Türkiye sınırından al ;)
Ekran kartını RX ile değiştirmemiz mümkün mü? Çünkü ben de R9 380 kullanıyordum ve geçen aylarda kartı elime aldım. Arkadaşım da biliyor bunu tabii ve sıcak bakmayabilir bu karta.
Hocam bence yerinde denemek için beliftti arkadaş onu, 2. elde GET sadece paranızı koruyor, ürün bozuk çıksa herhangi bir güvence yok.
Evet şehrimde bir parça bulabilirsem elden almak daha güvenli olur. Hem de parçada bir sorun olursa gider döveriz :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı