2500-3000 TL İkinci El Sistem Toplama

mesut_1993

Centipat
2500-3000 TL arası bütçe ile 2. el, orta düzey oyuncu kasası bulmayı veya toplamayı düşünüyorum. Öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: Amd Ryzen 3 3100 3.6 Ghz Am4 18 Mb Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri

Anakart: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

RAM: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

SSD: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Kasa: Zalman N2 Beyaz LED Fan Çelik Mesh Panel USB 3.0 Pencereli Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com

PSU: High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

Sistem çok güzel ve geleceğe yönelik oldu. İşlemcinin içinde dahili grafik ekran kartı yok, R5 1600 AF göre tek çekirdek performansı güçlü ve 7NM bir işlemci. Anakart, B450 serileri ZEN 3 mimarisine sahip Ryzen işlemcileri destekleyeceğini biliyorum bu Anakart hem F/P üstüne üstlük Mosfet soğutucu da bulunuyor. RAM olarak F/P 3000 MHz bir RAM yeterli. SSD Olarak kronik sorunlu olmayan gayet güzel ve kaliteli bir SSD önerdim. Kasa olarak Gamebooster, Power Boost gibi saçma sapan markalar yerine Mesh panel kaliteli bir kasa önerdim. Güç kaynağı hem 600W ileriye dönük ve High Power kaliteli Thermaltake gibi markaların PSU modellerini üreten bir firmadır. Sistem genel olarak gayet iyi sadece ikinci el bir RX 570, 580, GTX 970-980 gibi kartlarla çok iyi olur. İşlemciyi ekran kartsız kullanamazsınız tavsiyem ikinci el bir RX 570 bulursanız 580 olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı